W ligowym klasyku piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin przegrały z Zagłębiem Lubin

W meczu odwiecznych rywali tym razem lepsze okazało się Zagłębie Lubin, które wygrało w hali Globus 19:17. Szczypiornistki MKS Selgros straciły kolejne punkty i mają coraz mniejsze szanse na zdobycie 20. tytułu mistrza Polski.

Od początku spotkania bardzo dobrze funkcjonowała lubelska obrona. Rywalki próbowały atakować środkiem, ale tam natrafiały na Iwonę Niedźwiedź, Martę Gęgę i Joannę Drabik. Przez pierwsze dziewięć minut na bramkę Weroniki Gawlik rzucała tylko Żana Marić. Zdecydowanie więcej „armat” w ataku miał MKS Selgros.

W 17. minucie gospodynie odskoczyły na dwie bramki, ale gdy sędziowie odesłali na ławkę kar Edytę Charzyńską, wydawało się, że “miedziowe” mają szansę odrobić straty. Tak się jednak nie stało, ponieważ to MKS Selgros, mimo gry w osłabieniu, prezentował się lepiej. Najpierw lublinianki zablokowały rzut Marić i Ivana Bożović rzuciła bramkę na 7:4, a za moment gospodynie przechwyciły piłkę i Aleksandra Uzar popędziła na bramkę Zagłębia wykorzystując kontrę i podwyższając przewagę do czterech trafień.

Zagłębie złapało drugi oddech w 26. minucie. Rzuciło trzy bramki z rzędu i po trafieniu Kingi Grzyb przegrywało już tylko 8:9. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się wygraną MKS Selgros 11:9.

Na początku drugiej połowy sędziowie odesłali na ławkę kar zawodniczkę Zagłębia i była szansa na powiększenie przewagi. Ale bramkę przyjezdnych „zamurowała” Monika Maliczkiewicz, która po przerwie zmieniła Monikę Wąż. Golkiperka Zagłębia obroniła m.in. rzut karny, a w 36. min. dostrzegła pustą bramkę MKS i rzutem przez całe boisko zdobyła bramkę wyrównującą (11:11).
Zagłębie miało nawet szansę na objęcie prowadzenia, ale przy rzucie kołowej Jovany Milojević sędziowie odgwizdali przekroczenie linii pola bramkowego.

Sytuacja na boisku szybko się zmieniła i lublinianki odzyskały inicjatywę. MKS zdobył cztery bramki z rzędu i w 43. min. ponownie prowadził różnicą czterech trafień (15:11). Dodatkowo przyjezdne straciły Marić, która po trzecim wykluczenie otrzymała czerwoną kartkę i została odesłana na trybuny.

Przyjezdne jednak powoli wracały do gry i tylko fantastyczne interwencje Gawlik ratowały lublinianki przed roztrwonieniem całej przewagi. Przyjezdne w końcu dopięły swego i w 56. min Juliana Malta zdobyła bramkę wyrównującą, a Kinga Grzyb za chwilę wyprowadziła Zagłębie na prowadzenie 17:16.

W ostatniej minucie gospodynie popełniły dwie straty w ataku, co wykorzystało Zagłębie i Juliana Malta przypieczętowała triumf „miedziowych”.

W innym meczu Vistal Gdynia pokonał Energę AZS Koszalin 29:26 i ma już sześć punktów przewagi nad lubelską drużyną. Drugie w tabeli, ze stratą trzech punktów jest Zagłębie, a trzeci Start Elbląg (traci do Vistalu cztery punkty). MKS Selgros zajmuje dopiero czwarte miejsce.

MKS Selgros Lublin - Zagłębie Lubin 17:19 (9:11)
MKS: Gawlik, Januchta – Bożović 3, Gęga 3, Niedźwiedź 2, Rol a2, Kozimur 2, Drabik 2, Kowalska 1, Rosiak 1, Uzar 1, Matuszczyk, Nocuń, Charzyńska.Kary: 10 min. Trener: Neven Hrupec
Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz 1 – Grzyb 5, Marić 4, Załęczna 2, Belmas 2, Malta 2, Buklarewicz 2, Milojević 1, Piechnik, Jochymek. Kary: 12 min. Trener: Bożena Karkut