W Lublinie trwają mistrzostwa Polski w pływaniu [ZDJĘCIA]

Piotr Jaruga
1. dzień Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców na kompleksie Aqua Lublin Piotr Jaruga
W Lublinie trwają Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Już pierwszego dnia nasi zawodnicy wywalczyli medale.

Mistrzem kraju został Jan Świtkowski na 200 m motylkiem. Złoto zdobyła także żeńska sztafeta AZS UMCS na dystansie 4x200 m stylem dowolnym. Wicemistrzem Polski na 50 m dowolnym został Konrad Czerniak, a na najniższym stopniu podium w wyścigu na 200 m grzbietem stanęła Ludwika Szynal.

W piątek o godz. 16.45 na basenie Aqua Lublin rozpocznie się kolejna seria finałowa.