W niedzielę nad Zalewem Zemborzyckim odbyła się "Jesienna Dycha". Triumf Michała Białego z Kraśnika. Zobacz zdjęcia

W niedzielę okolice Zalewu Zemborzyckiego ponownie powitały lubelskich biegaczy, gdzie odbyła się "Jesienna Dycha". Wygrał Michał Biały z SKB Kraśnik, a zmagania ukończyło 438 osób, w tym 93 kobiety.

Zawodnicy i zawodniczki wystartowali i zakończyli zmagania, przy ośrodku Nova Marina (ul. Krężnicka 6). Trasa biegu prowadziła ścieżkami rowerowymi, a jej przebieg był dobrze znany większości uczestników z edycji biegów na 10 km w 2020 r. Wszyscy ze startujących, którzy ukończyli niedzielny bieg otrzymali na mecie pamiątkowe medale.

Triumfator 10-kilomertową trasę pokonał w czasie 33 min. i 25 s., wyprzedzając na mecie duet biegaczy z Lublina - Michała Płechę (33 min. 38 s.) oraz Krystiana Kunę (34 min. i 36 s.).

Z kolei rywalizację pań wygrała Izabela Malinowska z Kraśniczyna, uzyskując rezultat 39 min. i 59 s. Druga lokata przypadła lubliniance Magdzie Orłowskiej (41 min. i 53 s.), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Smyk z Gorzkowa (42 min. i 47 s.).

W trakcie imprezy zorganizowano także biegi dla dzieci i młodzieży szkolnej z cyklu "Przez metry po kilometry". Rozegrano w sumie czternaście biegów w różnych kategoriach wiekowych, na dystansach od 50 do 1000 m.