W sezon wbiegła z przytupem. Dwie wygrane Izabeli Paszkiewicz

Specjalizująca się w dystansach długich Izabela Paszkiewicz sezon startowy rozpoczęła wybornie. Zawodniczka AZS UMCS Lublin w pierwszej połowie marca wygrała bieg w Poznaniu. W miniony weekend okazała się natomiast najlepsza w Radomiu. W obydwu przypadkach na dystansie 10 kilometrów.

Na starcie niedzielnego „XIV Biegu Kazików” w Radomiu stanęło ponad 800 zawodniczek i zawodników. Wśród nich Izabela Paszkiewicz, dla której był to drugi występ w tym roku.

Pochodząca z Terespola biegaczka nie miała sobie równych w rywalizacji pań, finiszując z czasem 34 minut i 2 sekund. To dało bardzo pewne zwycięstwo, bo druga na mecie Natallia Semenovych uzyskała czas gorszy od zwyciężczyni o ponad minutę (35:27). Na najniższym stopniu podium stanęła Dominika Stelmach (36:01).

Dla Paszkiewicz występ w Radomiu nie był pierwszym. Wcześniej, 13 marca, podopieczna trenera Marka Jakubowskiego wzięła udział w 18. edycji poznańskiego biegu „Recordowa Dziesiątka”. Akademiczka zaprezentowała się w nim świetnie. Nie tylko wywalczyła złoty medal, ale uzyskała też imponujący wynik – 32:18 (gorszy od rekordu Polski o zaledwie 10 sekund). Za jej plecami finiszowały Katarzyna Jankowska (33:21) i Aleksandra Brzezińska (33:35).