W sobotę: Nieudane wyjazdy naszych drużyn. Tylko siatkarze Avii zwycięscy

TOB
Piłkarze z Łęcznej przegrali w Radzionkowie z Ruchem (1:3)
Piłkarze z Łęcznej przegrali w Radzionkowie z Ruchem (1:3) Karol Wiśniewski
Żadnej z ekip z Lubelszczyzny, które grały w tą sobotę swoje mecze na wyjeździe, nie udało się zainkasować zwycięstwa. Zgodnie przegrywali koszykarze Olimpu-Start Lublin, piłkarze Górnika Łęczna i Motoru Lublin oraz szczypiorniści Azotów Puławy. Zwyciężyli za to siatkarze Avii Świdnik.

Najboleśniejsze są porażki futbolistów, bowiem to właśnie w ten sposób zakończą oni rok. Lublinianie dodatkowo pożegnają go, znajdując się w strefie spadkowej z II ligi. Na pocieszenie został im gol strzelony Stali w Stalowej Woli. Trafienie Rafała Kycki (na 1:0 w pierwszej połowie) osłodziło tylko Motorowi przegraną 1:2.

Także jedną bramkę zdobyli górnicy z Łęcznej, choć oni przegrali w Radzionkowie z Ruchem wyżej - 1:3. Honor podopiecznych trenera Mirosława Jabłońskiego uratował Adrian Paluchowski, który do siatki trafił już w 3 min i - tak jak w przypadku Kycki - dał on swojej drużynie prowadzenie.

Krótko trwała sielanka w Starcie. Po wygranej z faworytem z Łańcuta wszyscy ostrzyli sobie zęby na Spójnię Stargard Szczeciński. Niestety, ekipa z Pomorza wygrała u siebie 66:56, a w naszej drużynie nie zawiódł właściwie tylko Sergiusz Prażmo, zdobywca 24 pkt.

Wspomniani szczypiorniści przegrali z kolei w Kwidzynie w miejscowym MMTS 26:31. Przez chwilę na porażkę naszej ekipy zanosiło się w Świdniku, gdzie Avia podejmowała Orła Międzyrzecz. Świdniczanie zdołali jednak wykaraskać się z kłopotów po przegranym pierwszym secie i wygrali trzy kolejne, a w efekcie cały mecz.

Siatkówka: Avia Świdnik - Orzeł Międzyrzecz 3:1