Walczyli w Zamościu o medale mistrzostw Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych

materiały klubowe
W Zamościu zakończyły się mistrzostwa krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów. Rywalizacja odbywała się w kategoriach wiekowych U-15 i U-17.

W klasyfikacji województw lubelskie uplasowało się na trzecim miejscu, zdobywając ogółem 208 pkt. Triumfowało województwo wielkopolskie – 256 pkt., przed Mazowieckim – 235 pkt. Z kolei w klasyfikacji drużynowej łącznej dziewcząt i chłopców do lat 15 i 17 zwyciężyła drużyna Budowlani Całus Nowy Tomyśl - 147 pkt., przed Mazovią Ciechanów – 93 pkt. i UOLKA Ostrów Mazowiecka – 61 pkt. Piąte miejsce wywalczył Znicz Biłgoraj - 52 pkt., piętnasty był Agros Zamość - 25 pkt., a siedemnasta Una Hrubieszów - 24 pkt.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw w kategorii wiekowej do lat 17 został Konrad Łazuga (MOK Terespol), który w punktacji Sinclair'a uzyskał 339,71 pkt., a wśród 15-latków najlepszy był Hubert Pietrzak z Nidy Nidzica – 309,26 pkt. Z kolei najlepsze wyniki wśród dziewcząt, wg punktacji Sinclaira uzyskały Martyna Dołęga (WLKS Siedlce) – 207,64 pkt. do lat 15 oraz Monika Marach (Tarpan Mrocza) – 242,84 pkt. do lat 17.