Ważna wygrana 30:22 SPR AZS Pol Lublin w Piotrkowie Trybunalskim

Karol Wiśniewski
Szczypiornistki SPR AZS Pol Lublin wciąż mają szansę na mistrzostwo Polski. W drugim meczu ćwierćfinału play-off podopieczne trenera Edwarda Jankowskiego wygrały w Piotrkowie Trybunalskim z Piotrcovią 30:22 i w rywalizacji do dwóch zwycięstw doprowadziły do wyrównania 1:1. Trzecie, decydujące spotkanie rozegrane zostanie za tydzień w lubelskiej hali Globus.

Wysoka wygrana lublinianek nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Przez 40 minut wynik oscylował wokół remisu, a prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Do przerwy o jedno trafienie lepsze były piotrkowianki - 12:11. Po tym jak SPR wyszedł na prowadzenie w 41 min. rozpoczął się odjazd mistrzyń.

Ostatnie pięć minut to już popis gry lublinianek, które nie marnowały dogodnych sytuacji rzutowych, a w obronie zmuszały rywalki do błędów. W tym czasie Piotrcovia nie zdobyła żadnej bramki, a SPR aż siedem.

Piotrcovia Piotrków Tryb. - SPR AZS Pol Lublin 22:30 (12:11)stan rywalizacji: 1:1