Wikana Start Lublin w końcu wygrała. 32 punkty Bryona Allena (ZDJĘCIA)

KAMB
Koszykarze Wikany Start Lublin zakończyli czarną serię. Po czterech kolejnych porażkach gracze trenera Pawła Turkiewicza pokonali na własnym parkiecie najsłabszą drużynę Tauron Basket Ligi MKS Dąbrowę Górniczą 80:74. W ekipie gospodarzy zadebiutował Vance Cooksey, a rekordowe w tym sezonie 32 punkty rzucił Bryon Allen.

Już pierwsza kwarta pokazała, że o zdobycz punktową łatwo nie będzie. Goście grali na wysokiej skuteczności i po pierwszych 10 minutach prowadzili 25:22. W 14 min meczu pierwsze punkty w lublinie rzucił Vance Cooksey, ale druga kwarta nie była zbyt udana dla gospodarzy, tak samo jak debiut dla Amerykanina. Dużo strat i słaba skuteczność sprawiły, że goście wyszli na prowadzenie 42: 33.

Na szczęście dużo lepiej lublinianom szło po przerwie, a ważne punkty zaczął zdobywać Bryon Allen. Amerykanin na trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty celnie rzucił za trzy oczka, a Wikana zmniejszyła stratę do jednego punktu. Później jednak zabrakło konsekwencji, a do gry wrócili goście. Po trzeciej kwarcie na tablicy widniał wynik 55:59.
Czwarta odsłona była pokazem dobrej koszykówki ze strony lublinian, a zespól do zwycięstwa pociągnął Piotr Śmigielski kończąc ważne akcje swojej drużyny. Ponownie znakomity mecz zaliczył Allen, który był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu, rzucając 32 punkty.

Wikana Start Lublin – MKS Dąbrowa Górnicza 80:74 (22:25, 11:17, 22:17, 23:15)