Wisła Puławy nie zgasiła Znicza Pruszków

Piłkarze drugoligowej Wisły Puławy przegrali pierwszy mecz w sezonie 2015/16. Jest to tym bardziej bolesne, że strata punktów nastąpiła w spotkaniu przed własną publicznością. W sobotę, podopieczni Bohdana Bławackiego ulegli Zniczowi Pruszków 1:3, a jedną z bramek dla gości strzelił Maciej Machalski, jeszcze w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu gracz Dumy Powiśla. Szansa na rehabilitację nadarzy się już w środę, kiedy to Wisła zmierzy się w Stalowej Woli ze Stalą.

Bohdan Bławacki, trener Wisły przed starciem z zespołem z Mazowsza dokonał kilka zmian w składzie. Od pierwszej minuty na murawie pojawił się Przemysław Kanarek zastępując Tomasza Sedlewskiego. Na trybunach usiedli kontuzjowani Konrad Nowak i Dawid Pożak.

Pierwsze minuty były spokojne, a obydwie drużyny badały swoje możliwości. W 14. minucie po dośrodkowaniu Daniela Kraski, piłkę próbował wybijać wślizgiem Mateusz Pielach, ale zrobił to tak nieszczęśliwie, że skierował ją do własnej bramki. Następnie na boisku nie działo się nic ciekawego.

W przerwie meczu szkoleniowiec Dumy Powiśla dokonał dwóch zmian, ale wprowadzenie Sedlewskiego i Szymona Wiejaka nie przyniosło poprawy gry gospodarzy. W 60 min było 0:2. Pielach niepotrzebnie faulował jednego z zawodników gości, a do piłki podszedł Maciej Machalski. Były gracz zespołu z Puław strzałem z 20 metrów pokonał Nazara Penkowca. Wydawało się, że golkiper Wisły mógł złapać tą piłkę. Miejscowi byli bezradni, a przyjezdni kontrolowali mecz. W 85 min wynik podwyższył Przemysław Kita. W 89 min honorowe trafienie dla Wisły zaliczył Wiejak.

Wisła Puławy – Znicz Pruszków 1:3 (0:1)
Bramki: Wiejak 89 – Pielach 14 (samobójcza), Machalski 60, Kita 86
Wisła: Penkowec – Turzyniecki (71 Tetych), Gusocenko, Pielach, Litwiniuk – Głaz (61 Słotwiński), Maksymiuk – Lisiecki, Szczotka (46 Wiejak), Kanarek (46 Sedlewski) – Niezgoda
Znicz: Misztal – Rackiewicz, Mysiak, Niewulis, Kucharski, Danilczyk (90 Janiszewski), Machalski (74 Górka), Stryjewski (83 Wiśniewski), Kraska (62 Kopciński), Banaszewski, Kita
Żółte kartki: Pielach, Maksymiuk – Kita, Rackiewicz, Wiśniewski
Sędziował: Rafał Sawicki z Tarnobrzegu