Wisła Puławy pokonała Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (ZDJĘCIA)

Piłkarze drugoligowej Wisły Puławy wiosną znacznie lepiej spisują się u siebie niż w gościach. Potwierdziło się to w środowym meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego pokonali przedostatni zespół w tabeli 2:1, a zwycięską bramkę strzelił w 89 minucie Michał Budzyński.

Piłkarze Wisły Puławy stracili już szanse na awans do pierwszej ligi. Ale podopieczni Jacka Magnuszewskiego zapowiadali, że do końca sezonu będą walczyć o komplet zwycięstw. Kibice Dumy Powiśla w środę liczyli na trzy punkty w starciu ze Świtem Nowym Dwór Mazowiecki, ponieważ puławianie ostatnio lepiej spisują się u siebie niż w gościach, a poza tym zespół z Mazowsza walczy o uchronienie się przed spadkiem. Dlatego też sztab szkoleniowy przestrzegał przed zbyt wielkim optymizmem.

Środowa konfrontacja rozpoczęła się z 45 minutowym opóźnieniem. Wszystko przez wypadek i korki na trasie z Warszawy do Puław. Od początku meczu inicjatywę przejęli miejscowi, ale ich uderzenia z dystansu były niecelne. Bramkarza gości w ten sposób próbowali pokonać m.in. Sebastian Orzędowski, czy Szymon Martuś, a strzał Konrada Nowaka zablokował jeden z obrońców z Nowego Dworu Mazowieckiego. Gościom dopisało też szczęście jak chociażby w 14 min, gdy po główce Wojciecha Jakubca piłka trafiła w słupek. Miejscowi cały czas atakowali, ale nie potrafili skierować piłki do bramki przedostatniej drużyny w drugoligowej tabeli.

Po zmianie stron gospodarze szybko objęli prowadzenie. Po strzale z rzutu wolnego Orzędowskiego piłkę wypluł przed siebie bramkarz Świtu, a skuteczną dobitką popisał się Martuś. W 70 min gospodarze mogli podwyższyć wynik, ale K. Nowak wychodzący na czystą pozycję został sfaulowany przez Radosława Kamińskiego. Sędzia meczu był jednak łaskawy i obrońca gości został ukarany tylko żółtą kartką.

W 77 min zapachniało niespodzianką. Wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Rafał Melon strzałem do pustej bramki zakończył akcję swojego zespołu.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów po raz drugi wiosną Dumę Powiśla uratował Michał Budzyński, strzałem głową dając prowadzenie Wiśle i jak się potem okazało kolejne trzy punkty.

Wisła Puławy - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (0:0)
Bramki: Martuś 55, Budzyński 89 - Melon 77
Żółte kartki: M. Nowak -Kamiński