Wisła Puławy wraca z kompletem punktów z meczu w Grodzisku Mazowieckim

Bramki Adriana Paluchowskiego oraz Piotra Lisowskiego zapewniły Wiśle Puławy drugi ligowy triumf w eWinner 2. lidze. Duma Powiśla wygrała na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 2:0.

Zespół trenera Mariusza Pawlaka miał w Grodzisku Mazowieckim o tyle ułatwione zadanie, że już od 18. minuty grał z przewagą jednego zawodnika. Wszystko za sprawą faulu Daniela Chorosia, który nieprzepisowo zatrzymywał Adriana Paluchowskiego. Najlepszy strzelec Wisły w poprzednim sezonie wychodził sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Mimo przewagi puławian wynik meczu długo się nie zmieniał. Piłkarze Wisły nie potrafili udokumentować dobrej gry celnym strzałem do bramki gospodarzy. Kilkukrotnie Pogoń ratował dobrze dysponowany bramkarz Artur Haluch i na przerwę piłkarze obu drużyn zeszli przy rezultacie remisowym.

Zaraz po wznowieniu gry szansę na premierowego gola w barwach Wisły miał Carlos Daniel. Portugalczyk w tym dniu nie miał jednak szczęścia przy wykańczaniu swoich okazji i tym razem także przegrałem pojedynek z golkiperem Pogoni.

Minutę później puławianie cieszyli się już z prowadzenia, a autorem trafienia był Adrian Paluchowski (trzeci gol w czwartym meczu tego sezonu). Asystę na swoje konto zapisał natomiast Kacper Kondracki.

Piłkarze Mariusza Pawlaka mieli kolejne sytuacje, ale nie potrafili ich zamienić na kolejną bramkę. Z kolei zespół z Grodziska Mazowieckiego coraz mocniej naciskał i szukał swojej szansy na doprowadzenie do remisu. W ostatnich minutach goście walczyli już o utrzymanie minimalnego prowadzenia i gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się takim wynikiem, w doliczonym czasie gry Wisła wyprowadziła kontrę.

Sam na sam z bramkarzem Pogoni znalazł się Piotr Lisowski, który ustalił wynik spotkania. Drużyna z Puław po raz drugi w tym sezonie, ale pierwszy raz na wyjeździe, zdobyła komplet punktów. Po czterech kolejkach Wiślacy mają siedem punktów.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Wisła Puławy 0:2 (0:0)

Bramki: Paluchowski 47, Lisowski 90+

Pogoń: Haluch – Theus, Zembrowski, Choroś, Łoś, Kalinowski (63 Sacharuk), Owczarek, Kołaczek, Wrzesiński (77 Zimmer), Czajkowski (77 Łukaszczyk), Jaroń (29 Gładysz). Trener: Krzysztof Chrobak

Wisła: Owczarzak – Kuban, Wiech, Pielach, Cheba, Kacprzycki (68 Bartosiak), Puton, Carlos Daniel (85 Czelny), Drozdowicz (85 Ruiz-Diaz), Kondracki (68 Lisowski), Paluchowski. Trener: Mariusz Pawlak

Żółte kartki: Carlos Daniel, Puton (Wisła)

Czerwona kartka: Choroś (Pogoń)

Sędziował: Szymon Lizak (Poznań)