Wojewódzki Puchar Polski jedzie do Chełma. Motor 0:1 Chełmianka (ZDJĘCIA)

DH
Piłkarze Chełmianki zagrają w następnym, już ogólnopolskim etapie "Pucharu Tysiąca Drużyn". W finale edycji regionalnej biało-zieloni w środę zwyciężyli na Arenie Lublin z Motorem 1:0.

Jedynego gola dla Chełmianki jeszcze w pierwszej połowie zdobył Przemysław Kwiatkowski. Paweł Fornal po ograniu Ivana Dykija wbił piłkę w pole karne, a prawy obrońca po potknięciu Łukasza Młynarskiego umieścił piłkę w siatce.

Motor w ostatnich minutach miał możliwość wyrównania i być może odwrócenia losów spotkania. Kamil Stachyra w 88. minucie nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Piłka odbiła się od poprzeczki, spadła w okolicy linii końcowej i wypadła. Sędzia nie uznał gola, co potwierdzają dostępne materiał wideo.

MOTOR LUBLIN 0(0)
CHEŁMIANKA 1(1)

Bramka: Kwiatkowski 38
Motor: Zagórski – Falisiewicz, Sokolenko, Karwan, Dykij – Stachyra, Król (83 Ptaszyński), Piekarski, Szymanek, Mroczek (58 Majewski) – Myśliwiecki (67 Paluch). Trener: Mariusz Sawa.
Chełmianka: Kijańczuk – Kwiatkowski, Grzywna (55 Kowalski), Jankowski, Fiedeń – Kobiałka (53 Semchuk), Fornal (70 Borys), Młynarski, Kycko – Olszak (86 Sołtysiuk), Krzyżak. Trener: Artur Bożyk.
Żółte kartki: Myśliwiecki, Falisiewicz, Piekarski (Motor), Kobiałka, Młynarski, Kijańczuk (Chełmianka). Widzów: 2571. Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).