Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

WSPA ma nowych profesorów. Nominacje odebrały naukowczynie z zakresu socjologii i architektury

OPRAC.:
Aleksandra Szymczak
Aleksandra Szymczak
Nominacje zostały wygłoszone podczas uroczystego posiedzenia Senatu Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Na stanowisku profesora WSPA zatrudnione zostały dr Marta Komorska, dr Ewa Miszczak i dr Małgorzata Michalska-Nakonieczna.
Nominacje zostały wygłoszone podczas uroczystego posiedzenia Senatu Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Na stanowisku profesora WSPA zatrudnione zostały dr Marta Komorska, dr Ewa Miszczak i dr Małgorzata Michalska-Nakonieczna. WSPA
W czwartek, 29 lutego społeczność akademicka Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie przywitała trzech nowych profesorów.

Nominacje zostały wygłoszone podczas uroczystego posiedzenia Senatu Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Na stanowisku profesora WSPA zatrudnione zostały dr Marta Komorska, dr Ewa Miszczak i dr Małgorzata Michalska-Nakonieczna.

Dr Marta Komorska jest pełnomocniczką Rektora ds. studentów z niepełnosprawnościami. Z wykształcenia jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie socjologii, a także magistrem filozofii. Zainteresowania naukowe skupiają się wokół polityki społecznej, ekonomii społecznej oraz zarządzania społecznościami lokalnymi. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu polityki społecznej, demografii, metodologii badań społecznych i innych.

Z kolei dr Ewa Miszczak ukończyła studia magisterskie i doktoranckie na kierunku Socjologia w Instytucie Socjologii UMCS w Lublinie, a stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie Socjologii uzyskała w 2001 roku. Aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych, popularyzuje naukę poprzez wystąpienia z wykładami oraz bierze udział w wizytach studyjnych w ramach programu Erasmus+.

Dr Małgorzata Michalska-Nakonieczna pełni obowiązki prorektor ds. ogólnych WSPA oraz dziekan kierunku Projektowanie wnętrz. Z wykształcenia jest doktorem nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie architektura i urbanistyka oraz magistrem historii sztuki. W 2021 roku obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską: „Elementy żydowskiego dziedzictwa architektonicznego w strukturach urbanistycznych i krajobrazie kulturowym miasteczek Lubelszczyzny” na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Rektor WSPA, dr Maria Mazur, prof. WSPA, która przewodniczyła posiedzeniu Senatu, zaprezentowała propozycje uchwał, przygotowane na podstawie opinii komisji ds. weryfikacji osiągnięć Pań doktor.

– Osiągnięcia te zostały uznane za imponujące i bardzo wartościowe. Panie dr Marta Komorska, dr Ewa Miszczak oraz dr Małgorzata Michalska-Nakonieczna mają cenny dorobek naukowy, dydaktyczny i zawodowy, należą do grupy wiodących wykładowców w WSPA, a także są zaangażowane w proces dydaktyczny WSPA – podkreśliła rektor WSPA.

Po odczytaniu treści uchwał oraz przedstawieniu opinii komisji i sylwetek nominowanych nastąpiło tajne głosowanie wśród członków Senatu. Większością głosów Senat zdecydował o przyjęciu uchwał.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski