18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Wspinaczka sportowa: Aleksandra Rudzińska (Skarpa Lublin) piąta w Pucharze Świata w Chinach

Aleksandra Rudzińska (Skarpa Lublin) zanotowała znakomity występ w Chinach
Aleksandra Rudzińska (Skarpa Lublin) zanotowała znakomity występ w Chinach archiwum klubu
Aleksandra Rudzińska ze Skarpy Lublin wywalczyła piątą lokatę podczas Pucharu Świata we wspinaczce sportowej (na czas), rozegranym 14 kwietnia w chińskim Chongqing. Na 10. miejscu zakończyła zmagania jej koleżanka klubowa - Monika Prokopiuk.

Obie lublinianki zademonstrowały znakomitą dyspozycję w dalekim Chongqing, pokazując że należą do ścisłej czołówki światowej w tej konkurencji. Aleksandra Rudzińska po eliminacjach sklasyfikowana została na piątej pozycji (9,73 sekund), natomiast Monika Prokopiuk była dwunasta (10,54 sekund).

Zajęcie takich lokat spowodowało, że obie nasze zawodniczki spotkały się w pierwszej rundzie finałowej. W biegu tym lepsza okazała się Rudzińska, zaś Prokopiuk z czasem 11,05 sekund, uplasowała się ostatecznie na 10. miejscu.

Aleksandra Rudzińska w ćwierćfinale spotkała się z Rosjanką Aliną Gaydamakiną, przegrywając po bardzo wyrównanym biegu o niecałe 0,3 sekundy, plasując się ostatecznie na piątej pozycji. Warto zaznaczyć, reprezentantka Rosji została później zwyciężczynią całych zawodów.

Obie zawodniczki z Lublina są podopiecznymi trenera Grzegorza Gajaszka.