Wygrane Padwy Zamość i akademików z Białej Podlaskiej w kolejnej serii spotkań I ligi piłki ręcznej

Lubelski Sport
Szczypiorniści Padwy Zamość wygrali u siebie z Olimpią Medex Piekary Śląskie
Szczypiorniści Padwy Zamość wygrali u siebie z Olimpią Medex Piekary Śląskie materiały klubowe
Szczypiorniści Padwy Zamość pokonali przed własną publicznością MKS Olimpię Medex Piekary Śląskie 29:27, natomiast AZS-AWF Biała Podlaska rozgromił u siebie Mazura Sierpc 38:23 w meczu 3. kolejki rozgrywek I ligi. Z kolei mecz rezerw Azotów Puławy z KPR Legionowo został przełożony na 7 listopada.

Zamościanie, rywalizujący w grupie D I ligi wiedzieli, że w starciu z Olimpią czeka ich bardzo ciężki mecz i tak zresztą było. Przyjezdni do 21 minuty prowadzili różnicą 1-2 bramek, jednak dzięki skutecznemu wykonaniu rzutu karnego przez Pawła Puszkarskiego Padwa doprowadziła do remisu po 13. Od tego momentu gra toczyła się już bramka za bramkę i do przerwy był remis 19:19.

Po zmianie stron zamościanie znakomicie zagrali w ofensywie, odskakując w 40 minucie na dwa trafienia (23:21), podobnie jak siedem minut później (25:23). W 54 minucie po efektownej bramce Łukasza Szymańskiego gospodarze wypracowali sobie 4-bramkową zaliczkę (28:24) i do końca kontrolowali już przebieg meczu.

– Do przerwy straciliśmy zbyt dużo bramek. Szczerze mówiąc, to nie przypominam sobie, gdy do naszej bramki wpadło aż 19 piłek. Kilka z nich na pewno było do wybronienia. Po przerwie wszedł Wojtek Wnuk i trzymał wynik. Najbardziej się cieszę, że widać progres w naszej grze. Ciągle jest daleko od ideału, ale w porównaniu do pierwszej i drugiej kolejki jest lepiej – mówi Marcin Czerwonka, szkoleniowiec Padwy.

– Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu i tak było. Olimpia rzucała mocno i precyzyjnie. Bramkarze mieli piłkę na rękach, ale zawsze jakoś wpadała. Świetną zmianę po przerwie dał Wojtek Wnuk, ale na brawa zasłużył cały zespół – dodaje Tomasz Fugiel, zdobywca ośmiu bramek dla Padwy.

W następnej kolejce Padwa zagra na wyjeździe, a ich przeciwnikiem będzie ekipa Orlen Upstream SRS Przemyśl

MKS Padwa Zamość – MKS Olimpia Medex Piekary Śląskie 29:27 (19:19)
Padwa: Procho, Proć, Wnuk – Puszkarski 9, T. Fugiel 8, Obydź 3, Szymański 3, Mehdizadeh 2, Skiba 2, Sz. Fugiel 1, Adamczuk 1, Kłoda, Małecki, Sałach, Pomiankiewicz, Mchawrab. Trener: Marcin Czerwonka

Problemów z wygraną nie mieli natomiast walczący w grupie C szczypiorniści AZS-AWF Biała Podlaska, pokonując pewnie we własnej hali Mazura Sierpc Młodzież przyjezdnych walczyła jak mogła, jednak na akademików to było za mało. W drużynie gości debiut zaliczyło aż pięciu zawodników z grupy juniorów, którzy zbierają cenne doświadczenie na następne mecze. W kolejnej serii spotkań bialscy akademicy zmierzą się w wyjazdowym starciu z Anilaną Łódź.

AZS-AWF Biała Podlaska - MKS Mazur Sierpc 38:23 (18:8)
AZS-AWF: Adamiuk, Kozłowski, Ostrowski - Ziółkowski 10, Polok 7, Bekisz 6, Niedzielenko 4, Banaś 3, Kandora 3, Urbaniak 2, Mazur 1, Maksymczuk 1, Łazarczyk 1, Darafeyeu. Trener: Dmitrij Tichon

Śląsk II Wrocław - Motor Lublin 1:1. Święto kibiców na Oporo...