Wygrane piłkarek nożnych z Lubelszczyzny w 1. kolejce ekstraligi

Bardzo dobrze rozpoczęły sezon 2011/12 piłkarki nożne z naszego regionu. Zawodniczki Górnika Łęczna pokonały w Szczecinie Pogoń Women 1:0, a AZS PSW Biała Podlaska rozgromił na wyjeździe MUKS Tomaszów Mazowiecki 4:0.

Podopieczne Mirosława Stańca zwycięską bramkę w Szczecinie zdobyły w drugiej połowie. W 62 minucie przepięknym strzałem z woleja, piłkę w siatce umieściła Julia Sokolova. We wtorek (godz. 16), w 2. serii spotkań, Górnik podejmie Medyka Konin. Te ostatnie, na inaugurację sezonu pokonały na wyjeździe 1.FC Katowice 2 aż 5:0 i zostały pierwszym liderem tabeli.

Natomiast bialczanki zdeklasowały beniaminka z Tomaszowa Mazowieckiego. Po dwa gole zdobyły Anna Ciupińska (6 min, 22 min) i Aleksandra Jaworek (17 min, 61 min). Podopieczne Roberta Kasprowicza we wtorek nie zagrają, ponieważ ich potyczka z Unią Racibórz została przełożona, ze względu na udział tej ostatniej drużyny w eliminacjach Ligi Mistrzyń. 27-28 sierpnia, AZS PSW zagra w Katowicach z 1.FC 2. W tym samym terminie, łęcznianki zagrają w gościach z KKP Bydgoszcz.