Wyjazdowa porażka koszykarek AZS UMCS Lublin z SMS PZKosz Łomianki

Koszykarki AZS UMCS Lublin nie zachowały fotela lidera pierwszej ligi. Podopieczne Sławomira Depty przegrały na wyjeździe z najmłodszym zespołem biorącym udział w rozgrywkach SMS PZKosz Łomianki 58:69.

Pierwsze dwie kwarty były wyrównane. Raz prowadził jeden zespół, raz drugi. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na kilka punktów. Pod koniec pierwszej części, lublinianki uzyskały przewagę i prowadziły 30:24. Na przerwę AZS UMCS schodził prowadząc 34:26.

Chwila dekoncentracji zespołu gości na początku trzeciej kwarty sprawiła, że gospodynie zbliżyły się na jedno oczko. W 24 minucie przyjezdne prowadziły tylko 34:33.Na szczęście lublinianki znów wzięły się do roboty i odskoczyły przeciwniczkom. Ale znów ambitne gospodynie zbliżyły się na dwa punkty. A na dwie min przed końcem trzeciej kwarty był remis 42:42. Za chwilę lublinianki przegrywały już 42:47, ale zniwelowały straty do trzech oczek.

Ostatnia odsłona meczu była bardzo wyrównana. Niestety pod jej koniec przewagę osiągnęły miejscowe, które na trzy minuty przed ostatnią syreną wyszły na prowadzenie 62:55. Zryw lublinianek nie nastąpił i przegrały one pierwszy ligowy mecz.

SMS PZKosz Łomianki - AZS UMCS Lublin 69:58 (19:17 7:17 22:12 21:12)
SMS: Skrzecz 20, Tyszkiewicz 7, Naczk 3, Wajler 2, Bujniak 15, Poboży 6, Ossowska 3, Gwarda 0, Rembiszewska 8, Stankiewicz 5
AZS UMCS: Kaczmarczyk 0, Buczak 5, Trzeciak 7, Dąbkowska 16, Hajduk 12, Kasperska 0, Smoleń 0, Bukowska 0, Cybulak 16, Szczęśniak 2, Góźdż 0