Wypadł z motocykla i złamał obojczyk

Marcin Podlewski
Puszki koło Dorohuska gościły zawodników startujących w III rundzie otwartych mistrzostw Lubelszczyzny w motocrossie. W klasie MX 65 zwyciężył lublinianin Jakub Ziemiński przed zawodnikiem z Ukrainy Dimitrem Czernowem i kolejnym zawodnikiem z Lublina, Maciejem Saganem. W klasie open A Karol Kędzierski zajął drugą pozycję, natomiast zwycięzcą został Ukrainiec Sergiej Opczenko. W klasie MX 85 trzeci był Maciej Więckowski (Cross).

Lubelscy zawodnicy udanie zaprezentowali się także w Rzeszowie w eliminacji Pucharu Polski. Pierwsze miejsca zajęli Kamil Walczak (klasa MX 1) i Tomasz Wysocki (MX 2). Sagan był drugi, a Jan Ratajski czwarty w klasie MX 65. Drugie miejsce w klasie MX 85 było z kolei dziełem Kamila Wawera. Zawody w Rzeszowie nie przyniosły zmian w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. W klasie MX 65 prowadzi Ratajski przed Saganem i Filipem Maleńczukiem (wszyscy Cross). Wysocki i Wawer utrzymują również prowadzenie w klasie MX 2.

Pechowo dla Kamila Osieleńca zakończył się start w eliminacji mistrzostw Europy. "Księguś" startował we Włoszech w klasie EMX 65 i pomyślnie przebrnął przez wyścigi kwalifikacyjne. W finale jednak tuż po starcie zderzył się z innym zawodnikiem, wypadł przez kierownicę swojego motocykla i złamał obojczyk. - Mam nadzieję, że "Księguś" za kilka tygodni wróci do treningów - mówi Marcin Wójcik, trener Osieleńca.