Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyrok dla stalkerów. „Znęcanie się nade mną sprawia im ogromną satysfakcję"

UWAGA TVN
Uwaga TVN/screen
Wyzwiska, poniżanie, śledzenie i grożenie śmiercią. Po ośmiu latach koszmaru, który przeżywała Bożena Wołowicz, sąd skazał jej stalkerów na bezwzględne więzienie. - Ta rodzina zdewastowała i zdeptała wszystkie aspekty mojego życia. Dopóki oni faktycznie nie znajdą się w więzieniu, to w dalszym ciągu nie jestem wolna – ocenia pani Bożena.

K. oskarżeni byli o to, że uporczywie nękali Bożenę Wołowicz; znieważając słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. Jeżdżąc samochodem i śledząc ją, wyśmiewając i szydząc z pokrzywdzonej, pomawiając ją o jazdę bez uprawnień. Zastraszając też wszczynaniem postępowań sądowych. Złośliwie niepokojąc oraz rzucając kamieniami i śmieciami w ściany i dach domu pokrzywdzonej. Pomawiając i zniesławiając na portalach internetowych. Andrzej K. groził Bożenie Wołowicz pozbawieniem życia.

Sąd uznał oskarżonych za winnych dokonania opisanych czynów. Małgorzata K. i jej syn Andrzej K. zostali skazani na półtora roku bezwzględnego więzienia, córka Małgorzaty K. na rok i trzy miesiące bezwzględnego więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

„W dalszym ciągu nie jestem wolna”

- Odczułam, że to bezwzględne więzienie przyczyniło się do tego, żebym miała poczucie sprawiedliwości. Dopóki oni faktycznie się nie znajdą w więzieniu, to w dalszym ciągu nie jestem wolna – ocenia wyrok Wołowicz i dodaje: - Wszystkie ich działania były naprawdę perfidne, wyrafinowane, celowe i przemyślane. To nie jest, że nagle tak sobie coś przydarzyło się, tylko oni, żeby mnie skrzywdzić, planują wszystko. Takie psychiczne znęcanie się nade mną sprawia im ogromną satysfakcję i przyjemność.

Wojciech Saryusz-Romiszewski, pełnomocnik Bożeny Wołowicz jest zadowolony z ostatniego wyroku. - Pochwała dla Sądu Rejonowego w Dębicy, który poświęcił dużo czasu i tak efektywnie i konsekwentnie przeprowadził tę ostatnią sprawę. Oskarżeni swojego zachowania nie zmienili po poprzednim wyroku – zaznacza.

Rodzina K. przegrywała w sądzie już wcześniej. W lutym 2019 roku K. zostali skazani na karę więzienia w zawieszeniu. Proces wciąż trwa przed sądem apelacyjnym.

Ucieczka z własnego domu

Pani Bożena w czerwcu 2018 roku wyprowadziła się z własnego domu. Wówczas przydzielono jej policyjną asystę. Od tego czasu swój dom może odwiedzać tylko raz w tygodniu w towarzystwie ochrony. Obecność policjantów nie powstrzymuje jednak rodziny K. przed atakami na sąsiadkę.

- Nie mam jakiś wielkich oczekiwań. Chciałabym bardzo wrócić do swojego domu. Chciałabym móc spokojnie do niego wjeżdżać i wyjeżdżać. Chciałabym móc wypić kawę na tarasie. Z rodziną, z koleżanką. Chciałabym otworzyć okno wtedy, kiedy mam ochotę. A nie tylko wtedy, kiedy wiem, że ich nie ma – mówi Wołowicz.

Sprawa restauratora

Pani Bożena nie jest jedyną ofiarą rodziny K. Ci atakują również krewnego, krakowskiego restauratora. Każda ze spraw zamienia się w wieloletnie procesy, a oskarżeni robią wszystko, aby je przedłużać, utrudniając w ten sposób życie swoich ofiar.

- Pytanie kiedy się to zakończy. Ona [Małgorzata K.] najpierw kwestionowała to, że jest pomawiana o niepoczytalność, a teraz wniosła pismo, żeby ją przebadać psychiatrycznie. To ewidentnie jest celowane w przedłużenie procesu sądowego i te sprawy trwają latami – mówi Jan Kościuszko.
Restaurator do tej pory wygrał jedną sprawę. Za lżenie i pomawianie go, stalkerów skazano na prace społeczne i karę finansową, ale i tak do dziś wyrok nie został wykonany. Daje to rodzinie K. poczucie bezkarności.

Sprzedaż domu

Pani Bożena zdecydowała się wystawić swój dom na sprzedaż. - Oczywiście miałam bardzo poważny problem, ponieważ żadne biuro nieruchomości, ani w Tarnowie, ani w Dębicy, nie chciało przyjąć oferty. W końcu odważyło się jedno biuro – mówi Wołowicz.

- Jak pojechałem do tej nieruchomości i widziałem zachowanie sąsiadów, to przerosło moje wyobrażenia o konflikcie, jaki tam może być – przyznaje Józef Tendera z agencji nieruchomości.

- W mojej wieloletniej pracy zdarzały się takie sytuacje, gdzie kłócili się sąsiedzi czy rodzina, i wystawienie takiej nieruchomości na sprzedaż i sama sprzedaż kończyła cały konflikt. I był spokój. Natomiast widzę, że tu nie chodzi o to, żeby klienci się rozeszli, jedno od drugiego się uwolniło, tylko o coś więcej. Nie mogę zrozumieć o co i coraz mniejsze widzę szanse, żeby tę nieruchomość sprzedać – dodaje Tendera.

Bożena Wołowicz wierzy, że wyrok skazujący K. na bezwzględne więzienie uprawomocni się. - Gdzieś w tyle głowy wiem, że moment, kiedy oni znajdą się w zakładzie karnym nastąpi. Jest to bardzo trudne, ale dla szczęścia moich dzieci, moich przyjaciół i znajomych, będę na to czekać. Muszę czekać, muszę wytrwać i wiem, że doczekam się tego - kwituje.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski