Wysoka porażka Azotów Puławy na parkiecie mistrza Polski

Jakub Hereta/archiwum
Piłkarze ręczni Azotów Puławy przegrali w Kielcach z mistrzem Polski i uczestnikiem Ligi Mistrzów Vive Tauronem 28:41. Goście mogą być zadowoleni ze swojej gry tylko w pierwszej połowie, a szczególnie w ciągu pierwszych piętnastu minut.

Wtorkowy mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla puławskiej drużyny. Chociaż pierwszą bramkę rzucił reprezentacyjny rozgrywający Vive Karol Bielecki, to natychmiast celnym rzutem odpowiedział Nikola Prce. W 7. minucie, po bramkach Rafała Przybylskiego i Michała Kubisztala, Azoty niespodziewanie prowadziły 6:3.

Z upływem czasu kielczanie jednak coraz śmielej atakowali bramkę gości. A na domiar złego podopieczni trenera Ryszarda Skutnika zaczęli popełniać proste błędy, oddając za darmo piłkę rywalowi. Zawodnicy Vive takich prezentów nie marnują i wykorzystując szybką kontrę, zdobywali łatwe bramki.

Po kwadransie gry gospodarzy wyszli na prowadzenie 10:9 i zaczęli coraz bardziej przeważać na boisku. W 20. minucie Vive wygrywało już różnicą czterech trafień (14:10) i taką też przewagą zakończyła się pierwsza połowa – 19:15.
Już na samym początku drugiej części puławianie całkowicie stracili ochotę do gry. Wszystko za sprawą bramkarza Vive Marina Sego, który przez blisko 10 minut obronił wszystkie rzuty Azotów! W 40. minucie zrobiło się 24:15 i dopiero Piotr Orzechowski przełamał niemoc rzutową puławian.

Pozostała część spotkania upłynęła już pod znakiem całkowitej dominacji mistrzów Polski.

Vive Tauron Kielce – Azoty Puławy 41:28 (19:15)