Z Łodzi Górniczki wywożą tylko jeden punkt. Remis dzięki bramce w końcówce

AGZaktualizowano
Do remisu doprowadziła w 90. minucie starcia Alicja Materek
Do remisu doprowadziła w 90. minucie starcia Alicja Materek Wojciech Szubartowski
Gol w 90. minucie dał piłkarkom Górnika Łęczna remis z UKS SMS Łódź. Zielono-czarne wciąż są na pierwszym miejscu w tabeli Ekstraligi, ale w niedzielę na pozycję lidera może wskoczyć Medyk Konin.

W trzeciej kolejce rundy mistrzowskiej Ekstraligi podopieczne Piotra Mazurkiewicza mierzyły się z rywalem, który zazwyczaj przysparza im wiele problemów. Jesienią bowiem łęcznianki wygrały z SMS-em dopiero po bramce w końcówce, a wiosną zanotowały remis po dwóch golach samobójczych.

Początek sobotniej potyczki był dość bezbarwny, a gra toczyła się głównie w środku pola. Z tej nieporadności szybciej udało się wyjść gospodyniom, które w 23. minucie trafiły na 1:0 i potwierdziły, że mają patent na Górnik. Zielono-czarne próbowały ruszyć do odrabiania strat, ale łodzianki skutecznie odpierały ich ataki. Taki stan rzeczy utrzymał się do końca pierwszej połowy i do szatni to SMS zszedł z bramkową zaliczką, która mogła być nawet większa, gdyby gospodynie wykorzystały okazję z doliczonego czasu gry.

W drugiej połowie trener Górnika, Piotr Mazurkiewicz, zmienił formację, przechodząc na grę trójką obrończyń i wpuszczając do przodu wracającą po kontuzji Weronikę Zawistowską. Szybko miała ona okazję do wyrównania, ale jej nie wykorzystała. To się zemściło, bo w 55. minucie łodzianki strzeliły swoją drugą bramkę, a piłkę w samo okienko bramki Klaudii Kowalskiej wpakowała z rzutu wolnego Adriana Achcińska.

Zielono-czarne nie straciły jednak nadziei na wywiezienie z Łodzi punktów. W 76. minucie także z rzutu wolnego Szperkowską pokonała Gabriela Grzywińska, a ten gol dodał łęczniankom energii do kolejnych ataków. Jeden z nich, z 90. minuty, wykorzystała Alicja Materek, która tym samym ustaliła wynik spotkania na 2:2.

Górnik wciąż jest liderem ligowej tabeli, ale jeśli w niedzielę Medyk Konin wygra z AZS PWSZ Wałbrzych przeskoczy on zielono-czarne w zestawieniu.

UKS SMS Łódź - GKS Górnik Łęczna 2:2 (1:0)

Bramki: Molenda 23, Achcińska 55 - Grzywińska 76, Materek 90.

SMS: Szperkowska - Dragunowicz, Zubchyk, Konat, Kurzawa, Zbyrad, Sokołowska (67 Zieniewicz), Achcińska (85 Parczewska), Glinka (70 Karczewska), Filipczak (90 Enjo), Molenda. Trener: Marek Chojnacki.

Górnik: Kowalska - Dyguś, Górnicka, Grec (46 Zawistowska), Jelencić, Matysik, Balcerzak, Grabowska (69 Materek), Kamczyk (63 Sikora), Zdunek, Grzywińska. Trener: Piotr Mazurkiewicz.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze