Zamordowany w Galerii Turek to student z programu Erasmus. To zbrodnia na tle narodowościowym?

  • Gazeta Wrocławska

Marcin Rybak

Zamordowany w Galerii Dominikańskiej dwudziestolatek Furkan K. był studentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Legnicy. Tę informację potwierdził nam Mirosław Szczypiorski z PWSZ. - Studiował u nas administrację. Do Polski przyjechał w ramach programu międzynarodowej wymiany studentów Erasmus+ z uniwersytety w miejscowości Konya w Turcji - mówi Szczypiorski.

Z informacji, które do nas docierają, wynika, że sobotni mord mógł mieć podłoże narodowościowe.
Sprawca ma być Kurdem. Kurdystan to kraina położona na terytorium kliku państw - Turcji, Iraku, Iranu i Syrii. Kurdowie walczą o własne państwo. - Sprawą interesuje się ABW – twierdzi jeden z naszych rozmówców. Jego zdaniem, zatrzymany po zabójstwie obywatel Turcji miał wcześniej problemy z niemieckim wymiarem sprawiedliwości i ma zakaz wjazdu do Niemiec.

Sąd aresztował Muhameta E. na trzy miesiące

Stanisław Żaryn, rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych, obiecał nam sprawdzić „czy ABW ma w tej sprawie coś do powiedzenia”. Wrocławska prokuratura odmawia komentarzy na ten temat. Tymczasem dziś wrocławski sąd zdecydował o aresztowaniu Muhameta E. na trzy miesiące. To on został zatrzymany zaraz po zabójstwie. Przyznał się do morderstwa.

Doszło do niego – przypomnijmy – w sobotę późnym wieczorem w restauracji Mc Donald’s w Galerii Dominikańskiej. Dziś już wiemy, że zamordowany student był we Wrocławiu z kolegą z uczelni, też obywatelem Turcji. Temu drugiemu nic się nie stało. Jeszcze w niedzielę został otoczony opieką psychologiczną.

 Pawel Relikowski / Polska Press

Mogło być więcej ofiar Muhameta E. - nożownika z Galerii Dom...

Mamy film z pościgu za nożownikiem z Galerii Dominikańskiej [ZOBACZ]

Wrocław: Atak nożownika w Galerii Dominikańskiej. Ofiara nie żyje

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

15.03.2019, 13:02

Przestancie wpuszczac ciapatych do naszego kraju !!! To bydlo, ktore nie powinno wogole istniec i miec kategoryczny zakaz zblizania sie do Polski!!! Nie zyczymy sobie tego samego, co w Europie zachodniej!!!

15.03.2019, 12:17

mial przeciez zakaz wjazdu do Niemiec; wiec co robil we Wroclawiu ? Kto dal mu zezwolenie na pobyt ? Ile jest jeszcze podobnych przypadkow o ktorych nie wiemy ?- az ktos kogos zadzga lub zatrzeli . . .

15.03.2019, 11:09

Tak!!! PO do władzy !! Oni zrobią porządek i pozamykają drogi dla imigrantów!!

14.03.2019, 15:39

judaizm...

14.03.2019, 14:42

a twoj brak mozgu tez tutaj nie chcemy czlowieku.

14.03.2019, 13:27

Czyli generalnie śmierć z powodu wyznawanej wersji Mahometa i Allacha oraz narosłych przez wieki przez to sporów o ziemię. Gdybym mógł zmienić w świecie jedną rzecz, usunąłbym wszystkie religie - od żałośnie zabawnego katolicyzmu, przez nic nie znaczący buddyzm, hinduizm, na krwawym allachu skończywszy. Duuuuże dzieci

14.03.2019, 10:00

Dziwne, ruszyłem za nim w pościg a nie jestem kibolem. Skończ pisać te brednie.

14.03.2019, 06:44

Ggcxvghhhfgjvfhbg
Vfuiggh

Ggyujg

Fgubcghv

H

G

Ggg

14.03.2019, 06:44

Dhicfunbubxdhn

14.03.2019, 06:44

Ff

13.03.2019, 16:48

Czy autor czytał tekst po napisaniu?

12.03.2019, 23:04

A Turasów wywalić z nato i ruskie tyż bydą widzieć co z nimi zrobić. Będzie porządek!

12.03.2019, 22:56

Taki zryty tekst napisać mogła ograniczona umysłowo baba. Na tej zasadzie ja mogę powiedzieć: Czy policja może sprawić aby świat był piękniejszy? Ja p.. jak ja nie znoszę tępych dzid, wracaj paniusiu do zbierania lajków pod sweet fociami na fejsbusiu!

12.03.2019, 19:44

Szacun dla wrocławskich kiboli! Tylko oni sie nie bali i ruszyli w pościg!

12.03.2019, 19:22

Sprawdzone info. Został zasztyletowany z powodu korzystania z usług mc donalda zamiast z kebabowni.

12.03.2019, 19:14

Your comment is an absolute mess. I have no idea what you meant. Can you try using proper punctuation and read what you wrote before you press "submit"? Thanks

12.03.2019, 19:14

Point is, that Kurds are just a small card on the table. Because Turkey is going to be more pro-russian and more pro-muslim, so some countries are supporting Kurds. If Turkey would be more pro-western and pro-atheist then kurdish card would be thrown out. Kurds are not important. They are just a tool to push Turkey (and Iran). They think, that they are important, but they are fools. They are just a tool in big boys game and a cannon fodder in anti-ISIS war. Why should we send our boys to fight ISIS? Send Kurds.

12.03.2019, 18:19

Ich tu nie chcemy, bo przenoszą swoje konflikty.

12.03.2019, 18:01

Skoro ma zakaz przebywania w Niemczech to co robił w Polsce? Ktoś powinien za to odpowiedzieć. Szok.

12.03.2019, 17:56

Te, Rybaku, czy blokowanie komentarzy pod twym artykulikiem broniącym praw deweloperów to zbrodnia na tle głoszenia prawdy?

12.03.2019, 17:51

Jak zwykle przestępca ma więcej praw od poszkodowanych !
Kolebka demokracji USA ... każdy bandzior jest pokazany bez żadnych problemów ! Nawet ci podejrzani ...jak zatrzymali dwie Polki między innymi tę Głodek i żonkę posła RP to od razu można było zobaczyć publicznie ich mordy ...

12.03.2019, 17:48

It's okay :) I agree with you, this must stay as their internal problem, but I read news and I see that some european governments are seriously appreciating kurds and that encourages them to react agaisnt turks everywhere

12.03.2019, 17:37

Sorry for typing errors. Some, not som, turkish not turksh etc. ;)

12.03.2019, 17:31

We don't support any side of turksh-kurd war. It is not our problem and we don't want it here. Of course there are som small, but loud groups supporting this, or that side of this conflict, but Poles as a nation and Poland as a country has nothing to do with this war. Your war, your problem, don't bring it here.

12.03.2019, 17:30