Zamościanka wywalczyła w Estonii tytuł mistrzyni Europy seniorek

Znakomity występ zanotowali zawodnicy i zawodniczki z klubów województwa lubelskiego podczas mistrzostw Europy w sumo. Impreza odbyła się w stolicy Estonii, Tallinie.

W estońskim czempionacie najlepiej z Lubelszczyzny zaprezentowała się Magdalena Chruściel, zawodniczka UKS Sorga Zamość. Podopieczna trenera Ryszarda Radlińskiego została w świetnym stylu mistrzynią Europy seniorek w kategorii wagowej do 55 kg.

– W finale stoczyłam bój z Ukrainką, który zakończył się moim zwycięstwem i w efekcie mogłam cieszyć się z upragnionego złotego medalu. To mój największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej wśród seniorek – mówi Magdalena Chruściel, zawodniczka UKS Sorga Zamość. – Co prawda na swoim koncie mam sporo medali, również w innych kategoriach wiekowych, ale nigdy nie stałam na najwyższym stopniu podium w seniorskim czempionacie. Można naprawdę budować piękną historię swojego życia, jeżeli tylko uwierzy się w siebie – dodaje.

W rywalizacji seniorskiej na najniższym stopniu podium stanęli natomiast w Tallinie Magda Skrajnowska z KS ONI Lublin, startująca w wadze do 73 kg i Mateusz Naworol z Sorgi, w niezwykle mocno obstawionej kategorii do 77 kg. Skrajnowska została ponadto mistrzynią Europy U-23 w tej samej wadze oraz zdobyła srebrny krążek w kategorii wiekowej do 21 lat, startując tym razem w wadze do 75 kg.

Dwa brązowe medale w kategoriach wiekowych U-21 i U-23 wywalczył z kolei Kacper Machalski z Sorgi , rywalizujący w wadze do 77 kg. Z brązowych krążków cieszyli się w Estonii ponadto: Weronika Ryło z Agrosu Zamość (U-21, 55 kg), Michał Sokołowski z Sorgi (U-21, 92 kg), Jakub Antoszewski z Agrosu (U-21, 100 kg) oraz Jakub Darmochwał z Agrosu (U-23, 92 kg). Biało-czerwoni zdobyli ogółem w mistrzostwach Europy 32. medale (3 złote, 4 srebrne i 25 brązowe).