Zapaśniczki Cementu Gryfa Chełm powróciły z sukcesami z Raciborza

Klaudia Szafrańska zdobyła w tym roku brązowy medal w ME kadetek
Klaudia Szafrańska zdobyła w tym roku brązowy medal w ME kadetek archiwum klubu
Z dziesięcioma medalami (jeden złoty, cztery srebrne i pięć brązowych) powróciły z międzynarodowych mistrzostw Polski kadetek i juniorek zapaśniczki Cementu Gryfa Chełm. Impreza rozegrana została w Raciborzu.

W grupie juniorek bardzo dobrze zaprezentowała się Karolina Wieczerza (kategoria 59 kg), zdobywając złoty medal. Srebro przypadło Angelice Dytrych (44 kg), natomiast brązowe krążki wywalczyły: Izabela Pyzik (48 kg), Ilona Sobczyńska (51 kg), Marlena Synówka (63 kg) oraz Aleksandra Janik (72 kg). Na punktowanych pozycjach uplasowały się natomiast: Klaudia Szafrańska (44 kg) i Martyna Trendak (51 kg).

W punktacji zespołowej juniorek Cement Gryf Chełm nie miał sobie równych, zajmując pierwsze miejsce.

W rywalizacji kadetek srebrne medale zdobyły: Katarzyna Kozak (kategoria 43 kg), Sylwia Grzeszczyk (56 kg) oraz Patrycja Dyszewska (65 kg), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Anna Urbanowicz (70 kg). Punktowane miejsca zajęły ponadto: Angelika Kister (49 kg), Magdalena Surma (52 kg) i Monika Misiura (56 kg).

W klasyfikacji klubowej kadetek Cement Gryf Chełm zajął drugie miejsce, przed drużyną z Niemiec. Na trzeciej pozycji sklasyfikowane zostało zaś Zagłębie Wałbrzych.

- Bezpośrednio po mistrzostwach najlepsze zawodniczki z całego kraju pozostały na zgrupowaniu kadry narodowej juniorek i kadetek, a największą grupę w kadrze Polski stanowią zawodniczki Cementu - informuje Mieczysław Czwaliński, prezes Cementu Gryfa Chełm. - Polski Związek Zapaśniczy biorąc pod uwagę tegoroczne wyniki powołał bowiem, aż osiem naszych reprezentantek. Chełmianki wraz z pozostałymi koleżankami z reprezentacji Polski będą szlifowały formę, przed najważniejszymi ogólnopolskimi i międzynarodowymi zawodami - dodaje.

Trenerami chełmskich zapaśniczek są: Dariusz Kucharski, Andrzej Gruszkowski oraz Sylwester Janik.

W zawodach oprócz klubów z całej Polski, startowały jeszcze reprezentacje Niemiec i Czech.