Zapaśniczki Cementu-Gryfa Chełm najlepszą drużyną mistrzostw Polski seniorek. Zobacz zdjęcia

Cement-Gryf Chełm wygrał punktację klubową, natomiast lubelskie triumfowało w klasyfikacji klubowej, podczas zaoaśniczych mistrzostw Polski seniorek. Krajowy czempionat pań został rozegrany w Bydgoszczy. Chełmianki wywalczyły ogółem osiem medali.

Znakomitą dyspozycję w bydgoskich mistrzostwach zaprezentowała Katarzyna Krawczyk, która sięgnęła w świetnym stylu po złoto w kategorii wagowej do 55 kg. Na najniższym stopniu podium w tej samej wadze stanęła jej koleżanka klubowa Anastasia Lebedieva.

- To mój kolejny z rzędu tytuł mistrzyni Polski seniorek. Cieszę się bardzo, że przez wiele lat mogę być częścią tej wspaniałej drużyny. Na przestrzeni wielu lat skład Cementu-Gryfa Chełm ewoluował, natomiast ja niezmiennie w tym samym miejscu - podkreśla Katarzyna Krawczyk, najlepsza i najbardziej utytułowana od wielu lat zapaśniczka w województwie lubelskim.

W kategorii do 59 kg drugie miejsce przypadło Anhelinie Lysak. Z kolei w wadze do 62 kg chełmianki zdobyły dwa krążki. Ze srebrem wróci Anastasiia Padoshyk, a z brązem Olha Padoshyk.

Wkategorii do 76 kg wicemistrzynią kraju została ponadto Daniela Tkachuk, a na najniższym stopniu podium w wadze do 65 kg stanęły Karina Konarska i Alicja Nowosad.

Świetny występ w bydgoskim czempionacie zanotowała także Oktawia Skraińska z Sokoła Lublin, sięgając po tytuł wicemistrzowski w kategorii wagowej do 65 kg.

Cement-Gryf Chełm nie miał sobie równych w punktacji klubowej, zajmując z dorobkiem 318 punktów pierwsze miejsce. Druga lokata przypadła zapaśniczkom Slavii Ruda Śląska (260 pkt.), a trzecia ekipie ZTS Sokół Lublin (148,5 pkt.).

W klasyfikacji województw lubelskie zostało sklasyfikowane na pierwszym miejscu (510,5 pkt.), wyprzedzając śląskie (430 pkt.) i mazowieckie (247 pkt.).

Dwa medale wolniaków z Lubelszczyzny
W Bydgoszczy o medale mistrzostw Polski seniorów rywalizowali także zapaśnicy w stylu wolnym. Zawodnicy z województwa lubelskiego dwukrotnie stawali na podium.

Mistrzem kraju w wadze do 79 kg został Ernest Dorosz (MLUKS Zapasy Włodawa), natomiast tytuł wicemistrzowski w kategorii do 70 kg przypadł Przemysławowi Swatkowi (LMKS Krasnystaw).