Zapaśnik Cementu-Gryfa Chełm Michał Biskupski młodzieżowym wicemistrzem Polski w stylu klasycznym

Michał Biskupski (Cement-Gryf Chełm) na drugim stopniu podium
Michał Biskupski (Cement-Gryf Chełm) na drugim stopniu podium materiały klubowe
Michał Biskupski (Cement-Gryf Chełm) zdobył srebrny medale w kategorii wagowej do 67 kg, podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym. Krajowy czempionat w dniach 30-31 października został rozegrany w Poznaniu. W zawodach wystartowali przedstawiciele 25 klubów z całej Polski.

Chełmianin przegrał dopiero w finale, ulegając Kacprowi Gajdzie z AKS Piotrków Trybunalski. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Mateusz Szewczuk (Unia Racibórz) i Sebastian Nowicki (SKS Unia Swarzędz). To kolejny duży sukces Michała Biskupskiego w imprezie mistrzowskiej rangi krajowej. Chełmski zapaśnik przed rokiem został między innymi w Radomiu mistrzem Polski juniorów w kategorii wagowej do 63 kg. Z kolei w 2018 roku w juniorskim czempionacie w stylu wolnym, rozegranym we Włodawie, zdobył srebrny krążek, w wadze do 61 kg. Biskupski z powodzeniem rywalizuje także już w gronie seniorów. W tym roku zajął m.in. piątą lokatę w wadze do 63 kg, podczas seniorskich mistrzostw kraju w stylu klasycznym, które odbyły się w Radomiu.

Medal Biskupskiego był jedynym, który wywalczyli reprezentanci województwa lubelskiego podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w Poznaniu. Na piątym miejscu w kategorii wagowej do 130 kg, uplasował się ponadto Karol Konig, walczący w barwach UKS Sorga Zamość. W wadze tej triumfował Jakub Brylewski (LKS Ceramik Krotoszyn), pokonując w pojedynku finałowym Jakuba Madaja (PTC Pabianice).

W klasyfikacji klubowej poznańskiego czempionatu wygrał RCSZ Olimpijczyk Radom (110 pkt.), przed Sobieskim Poznań (97.5 pkt.) oraz AKS Piotrków Trybunalski (80 pkt.). Cement-Gryf Chełm został natomiast sklasyfikowany na dziesiątej pozycji (21 pkt.).

Kolejną imprezą mistrzowską w kalendarzu Polskiego Związku Zapaśniczego są Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Kadetów w stylu wolnym. Czempionat w dniach 6-8 listopada został zaplanowany w Staszowie.

MEDALIŚCI MŁODZIEŻOWYCH MP W STYLU KLASYCZNYM (POZNAŃ)