Zapasy: Katarzyna Krawczyk poza podium podczas międzynarodowego turnieju w Sofii

Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm) rywalizowała w kategorii 55 kg
Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm) rywalizowała w kategorii 55 kg archiwum zawodniczki
22-letnia Katarzyna Krawczyk z Cementu Gryfa Chełm wywalczyła ósmą lokatę w olimpijskiej kategorii 55 kg, podczas międzynarodowego turnieju zapaśniczego seniorek i seniorów "Dan Kolov - Nikola Pietrov", który w dniach 4-5 lutego rozgrywany jest w stolicy Bułgarii Sofii.

Chełmianka rozpoczęła zmagania na sofijskich matach, od dwóch wygranych pojedynków. W swojej pierwszej walce w turnieju, pokonała Mimi Hristovą z Bułgarii 3-1 (3-2, 10-1). W 1/8 finału spotkała się natomiast z Kathrin Neu Maier z Niemiec, wygrywając 3-1 (0-4, 1-1, 1-0).

W ćwierćfinale na drodze Katarzyny Krawczyk, stanęła zaś reprezentantka Finlandii - Petra Olli. Kasia niestety nie sprostała rywalce, przegrywając 0-5 (0-1, 0-7). Na siódmej pozycji sklasyfikowana została w tej wadze inna Polska - Roksana Zasina.

Bezkonkurencyjna w tej kategorii okazała się Sofia Mattsson ze Szwecji, pokonując w pojedynku finałowym Rumunkę Anę Marię Paval. Na najniższym stopniu podium stanęły natomiast Marija Ivanova z Białorusi oraz Finka Petra Olli.