Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zawieszenia działalności Przedszkola nr 6 w Zamościu nie będzie. Magistrat wydał stanowisko w tej sprawie

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
UM w Zamościu
To odpowiedź na jak to określono „dezinformacje” w mediach społecznościowych. Zamojski Urząd Miasta wysłał do mediów stanowisko w sprawie Miejskiego Przedszkola Nr 6. Demontuje w nim pogłoski dotyczące zawieszenia pracy tej placówki. Dla wielu osób były one bardzo niepokojące.

Nie są to działania bez pokrycia. Mieszkańcy zamojskiego osiedla Karolówka (tam mieści się przedszkole) są takimi pogłoskami zaniepokojeni. Podobno nawet rozpoczęto zbieranie podpisów pod protestem w sprawie zawieszenia działania placówki. Zamojski UM jednak pogłoski demontuje. Do mediów został wysłany komunikat w tej sprawie.

125 miejsc w pięciu oddziałach

„Urząd Miasta Zamość informuje, że rekrutacja dzieci do Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Zamościu na kolejny rok szkolny 2024/2025 przebiegać będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i nie ulegnie ograniczeniu (zaplanowano 125 miejsc w 5 oddziałach przedszkolnych)” – czytamy w „stanowisku”. „Ponadto, Urząd Miasta Zamość informuje, że w przypadku pojawienia się w przyszłych latach środków finansowych na przeprowadzenie inwestycji – budowy nowego Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Zamościu, konieczna będzie zmiana miejsca funkcjonowania poszczególnych oddziałów. Zmiana będzie dotyczyła jedynie jednego roku szkolnego. Miasto Zamość poszukiwać będzie jak najmniej uciążliwego rozwiązania dla rodziców dzieci i pracowników przedszkola”.

Wszyscy dowiedzą się wcześniej

Jednak rodzice oraz wszyscy mieszkańcy osiedla dowiedzą się o tym z odpowiednim wyprzedzeniem. „Wszelkie działania, które będą podejmowane przez Miasto Zamość, będą zgodne z przepisami prawa oświatowego – ustawa Prawo oświatowe  (tworzenie i likwidacja innych lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych stanowi przekształcenie szkoły/przedszkola - stosuje się przepisy art. 89 u.p.o. Organ prowadzący zobowiązany jest 6 miesięcy przed zmianą lokalizacji poinformować rodziców dzieci)” – czytamy dalej w stanowisku”.

Ponadto ewentualne działania mają być konsultowane z rodzicami dzieci oraz pracownikami Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Zamościu.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski