Janek Wasiak
Zdybek i Kantor na turnieju w Hamburgu
Zdybek i Kantor na turnieju w Hamburgu Instagram/@polskasiatkowka_official/@beachvolleyballworld
Jakub Zdybek i Piotr Kantor przegrali w drugim meczu grupowym Beach Pro Tour Elite16 w Hamburgu z parą niemiecką, Paulem Hennigiem i Svenem Winterem (21:19,21:19)

Henning i Winter podobnie jak Kantor i Zdybek przegrali swój pierwszy mecz w tie-breaku. Oba zespoły z pełną motywacją przystąpiły zatem do piątkowego spotkania. Początek meczu był bardzo zacięty, jednak później dzięki świetnej serii na linii serwisowej Paula Henninga, Niemcy odskoczyli na 12-8. Henning nie tylko utrudniał grę naszej parze zagrywkom - 3 asy w partii otwarcia - ale i skutecznie blokując naszych zawodników (4 bloki). Polacy mimo walki przegrali pierwszego seta 21-19. Drugi set miał bardzo podobny przebieg - Niemcy niesieni dopingiem publiczności stopniowo wypracowali sobie przewagę prowadząc w końcówce 18-15. Piotr Kantor i Jakub Zdybek na chwilę zdołali zmniejszyć dystans, jednak ostatecznie Sven Winter wygrał z Piotrem Kantorem walkę na siatce, zamykając drugiego seta również wynikiem 21-19.

Po porażce szanse na awans znacznie stopniały, jednak wciąż są. Obowiązkiem jest pokonanie ostatniego rywala grupowego - czeskiej pary Perusic/Schweiner.

Sytuacja w tabeli wygląda tak, że prowadzi para katarska Cherif/Ahmed, z którą Polacy już przegrali, z 4 punktami. Na drugim miejscu są Czesi z 3 punktami, a na trzecim Niemcy również z 3 punktami. Tabelę zamykają Polacy z 2 punktami na koncie. By awansować Polacy muszą wygrać z parą czeską, najlepiej bez starty seta i liczyć na to, że para katarska rozprawi się z parą niemiecką, również najlepiej nie tracąc seta. Wtedy jest szansa na to, że Polacy wyjdą z drugiego miejsca w grupie.

Mecz Polaków z Czechami rozpocznie się dzisiaj o godzinie 18, a godzinę później rozpocznie się starcie Katarczyków z Niemcami.