Złoto Mariusza Łosia oraz srebro Radosława Bierzanowskiego w zapaśniczych MP seniorów

Radosław Bierzanowski (z lewej) oraz Mariusz Łoś na najwyższym stopniu podium
Radosław Bierzanowski (z lewej) oraz Mariusz Łoś na najwyższym stopniu podium archiwum klubu
29-letni Mariusz Łoś z Agrosu Zamość wywalczył złoty medal w kategorii 55 kg podczas 81. mistrzostw Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym, rozegranych w minioną sobotę (29 października) w Piotrkowie Trybunalskim.

Zamościanin nie miał sobie równych na piotrkowskich matach, pokonując w walce finałowej Radosława Bierzanowskiego z Cementu Gryfa Chełm, który musiał zadowolić się srebrnym medalem. Mariusz Łoś wygrał w mistrzostwach wszystkie swoje walki. W drodze do finału nie dał żadnych szans Michałowi Traczowi ze Śląska Wrocław, Arkadiuszowi Gucikowi z Unii Racibórz oraz Marcinowi Kunyszowi z Cementu Gryfa Chełm, ubiegłorocznemu mistrzowi Polski seniorów, które rozgrywane były w Żarach.

23-letni Kunysz był bliski zdobycia drugiego medalu dla chełmskiego Gryfa, jednak po awansie do strefy medalowej, uległ w walce o brązowy medal Michałowi Traczowi i ostatecznie sklasyfikowany na piątym miejscu.

W imprezie wystartowali również również inni reprezentanci z klubów Lubelszczyzny, zajmując jednak miejsca poza a podium. Najwyższe lokaty zajęli: Paweł Jałtoszuk z Cementa Gryfa Chełm, który był ósmy w kategorii 120 kg oraz Marcin Kulig z Olimpu Janów Lubelski, zajmując dziewiątą lokatę w wadze 55 kg.

W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjna okazała się ekipa AKS Piotrków Trybunalski, gromadząc 283 pkt. Druga lokata przypadła Olimpijczykowi Radom (140 pkt.), natomiast trzecia Śląskowi Wrocław (200 pkt.). Cement Gryf Chełm z dorobkiem 74 pkt., sklasyfikowany został na ósmej pozycji. Na dwunastym miejscu zakończył zmagania zamojski Agros (28 pkt), zaś na szesnastym - Olimp Janów Lubelski (8 pkt.).

Krajowy czempionat w Piotrkowie Trybunalskim odbywał się według nowej formuły, bowiem wszystkie walki zostały rozegrane jednego dnia.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!