Zmiana na pozycji lidera 4. ligi. Czołówka tabeli ze zwycięstwami

(Zespół z Kraśnika [31 punktów], dzięki lepszemu bilansowi bramek, jest wiceliderem rozgrywek. Do pierwszej Janowianki traci dwa oczka) fot. FKS Stal Kraśnik/Facebook
Janowianka Janów Lubelski dzięki wygranej w 14. kolejce w Krasnymstawie ze Startem 1:0 awansowała na pozycję lidera czwartoligowej tabeli.

Bohaterem drużyny z Janowa Lubelskiego został strzelec jedynego gola (w 20. minucie), Adam Pawełkiewicz. Po przerwie gospodarze byli bliscy odrobienia strat, ale ostatecznie musieli przełknąć gorycz porażki.

To 10. triumf Janowianki, która zepchnęła Start z fotela lidera i ma przewagę dwóch punktów nad następnymi zespołami.
Z ekipą z Krasnegostawu punktami zrównały się drużyny Stali Kraśnik oraz KS Drzewce, które w weekend również cieszyły się ze zwycięstw. Piłkarze Stali strzelili trzy bramki, ale długo nie mogli być pewni wygranej. Dwukrotnie bowiem rywale z Gryfa Gmina Zamość odpowiadali golem wyrównującym. Dopiero na strzał Pawła Zięba w 74. min. goście nie mieli odpowiedzi.

Z kolei KS Drzewce pokonało na własnym stadionie przedostatni w tabeli Granit Bychawa 2:1. W tym przypadku goście również zdołali za pierwszym razem wyrównać, ale zwycięską bramkę w 79. minucie zdobył Karol Kalita. - Boisko nie pomagało, bo było bardzo grząskie. Ale takie mecze trzeba wygrywać i dziękuję chłopakom, że dopięli swego - podsumował trener, Łukasz Giza.

Cenne zwycięstwo odniósł także Lewart Lubartów, który pokonał u siebie rezerwy Motoru 4:0 (hat-trick Pawła Myśliwieckiego). Dzięki zdobytym trzem punktom podopieczni trenera Grzegorza Białka nie stracili kontaktu z ligową czołówką.

Wyniki 14. kolejki IV ligi lubelskiej:
Górnik II Łęczna - Lublinianka 2:0, Start Krasnystaw - Janowianka Janów Lubelski 0:1, Stal Poniatowa - Łada 1945 Biłgoraj 1:3, Kryształ Werbkowice - Grom Kąkolewnica 3:2, KS Drzewce - Granit Bychawa 2:1, Ogniwo Wierzbica - Opolanin Opole Lubelskie 3:2, Tomasovia Tomaszów Lubelski - Huragan Międzyrzec Podlaski 1:1, Stal Kraśnik - Gryf Gmina Zamość 3:2, Lewart Lubartów - Motor II Lublin 4:1.