MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany w lubelskich spółkach. W Grupie Azoty Puławy nowy prezes. W Bogdance nowa rada nadzorcza odwołała prezesa i wiceprezesów

Aleksandra Szymczak
Aleksandra Szymczak
Łukasz Kaczanowski/archiwum
W piątek (12 kwietnia) Rada Nadzorcza Grupy Azoty Puławy dokonała zmian w składzie zarządu spółki, z kolei LW Bogdanka wybrało nową radę nadzorczą spółki. Z kolei w poniedziałek (15 kwietnia) Bogdanka poinformowała o odwołaniu prezesa i wiceprezesów.

Nowy zarząd w Azotach Puławy

W piątek (12 kwietnia) Rada Nadzorcza Grupy Azoty Puławy dokonała zmian w składzie zarządu spółki. Z pełnionych funkcji zostali odwołani trzej dotychczasowi członkowie zarządu: Justyna Majsnerowicz, która dotychczas pełniła obowiązki prezesa oraz wiceprezesów: Pawła Byrdę i Jacka Janiszka.

Majsnerowicz zastąpi Hubert Komola, który będzie pełnił funkcję prezesa zarządu Grupy Azoty Puławy w okresie od momentu podjęcia uchwały do dnia powołania Prezesa Zarządu Spółki wybranego w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Obecnie w skład zarządu Grupy Azoty Puławy wchodzą: Hubert Kamola oraz Andrzej Skwarek.

Bogdanka z nową radą

Również w piątek Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Lubelskiego Węgla Bogdanka wybrało nową radę nadzorczą spółki. Wcześniej odwołano 6 członków poprzedniej rady nadzorczej.

W skład nowej rady weszli: Bartosz Krysta, Szymon Jankowski, Sławomir Krenczyk, Magdalena Makieła, Daniel Frąc i Paweł Cygan. Obok nowo powołanych zasiadają w Radzie także Dariusz Batyra oraz Bartosz Rożnawski. Liczy obecnie ośmiu członków.

Z rady odeszli: Anna Chudek, Szymon Jankowski, Krzysztof Gigol, Piotr Breś, Kamil Szafrański i Bartosz Piechota.

Bogdanka zaznacza, że przyczyny odwołania nie zostały wskazane. Walne Zgromadzenie ogłosiło przerwę w obradach do 26 kwietnia.

W poniedziałek (15 kwietnia) nowo wybrana Rada Nadzorcza Lubelskiego Węgla "Bogdanka" dokonała zmian w składzie Zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A.

– Rada Nadzorcza Lubelskiego Węgla "Bogdanka" w dniu 15.04.2024 r., podjęła uchwały w sprawie odwołania z zarządu spółki Kasjana Wyligały – prezesa zarządu oraz Dariusza Dumkiewicza – zastępcy prezesa zarządu ds. handlu i inwestycji z chwilą podjęcia uchwał, natomiast Adam Partyka – zastępca prezesa zarządu ds. pracowniczych i społecznych, zostaje odwołany z upływem dnia 30 kwietnia 2024 r. – czytamy w komunikacie.

Jak zostało podkreślone w komunikacie, przyczyny odwołania nie zostały podane.

Ponadto Rada Nadzorcza Spółki, podjęła uchwałę w sprawie oddelegowania do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu spółki, Sławomira Krenczyka – Członka Rady Nadzorczej Spółki, do dnia powołania Prezesa Zarządu, lecz nie dłużej niż do dnia 15 lipca 2024 r.

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. jest jedną z największych polskich kopalń węgla kamiennego i prowadzi przede wszystkim działalność górniczą w zakresie wydobywania, wzbogacania i sprzedaży węgla kamiennego. Spółka dostarcza surowiec głownie do odbiorców przemysłowych. Od czerwca 2009 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie. Od października 2015 roku Bogdanka wchodzi w skład Grupy Enea.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski