Zmienne szczęście drużyn z Lubelszczyzny w Tauron 1. Lidze siatkarzy. Zwycięstwo chełmian i porażka świdniczan

(Siatkarze Bogdanki Arki Chełm są aktualnie wiceliderem Tauron 1. Ligi. Podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy mają na koncie dziesięć zwycięstw i trzy porażki) Bogdanka Arka Chełm
Ze zmiennym szczęściem walczyły drużyny z Lubelszczyzny w 13. kolejce Tauron 1. Ligi. Bogdanka Arka Chełm pokonała we własnej hali AZS AGH Kraków 3:1, natomiast PZL Leonardo Avia uległa w Świdniku Lechii Tomaszów Mazowiecki 1:3.

Starcie w Chełmie zapowiadało się niezwykle interesująco, gdyż krakowianie nie raz pokazywali już, że potrafią walczyć z najlepszymi. To jednak podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy byli faworytami i chcieli wykorzystać atut własnej hali, aby zapisać na swoim koncie dziesiąte zwycięstwo w kampanii 2023/24.

Od początku konfrontacji warunki dyktowali gospodarze, którzy nie dali szans rywalom nawiązać walki w pierwszym secie. W drugiej odsłonie sytuacja na boisku uległa diametralnej zmianie. Arka nie potrafiła wyeliminować ze swojej gry błędów i praktycznie przez cały czas, to AZS AGH kontrolował grę, wygrywając tę część gry 25:19.

Gospodarze nie mieli zamiaru się poddawać i totalnie zdominowali ostatnie dwie partie meczu. Świetną grę w ataku prezentowali przede wszystkim Paweł Rusin i Łukasz Łapszyński, a chełmianie wygrali pewnie dwa ostatnie sety, odpowiednio 25:18 i 25:14.

Statuetkę MVP spotkania otrzymał Łukasz Łapszyński.

Bogdanka Arka Chełm – AZS AGH Kraków 3:1 (25:18, 19:25, 25:18, 25:14)
Arka: Marcyniak 8, Rusin 12, Nowak 6, Szwaradzki 13, Gonciarz 2, Łapszyński 23, Sas (libero) oraz Cabaj (libero), Magnuszewski, Kulik 2. Trener: Bartłomiej Rebzda

Z kolei do niespodzianki doszło w Świdniku, gdzie ekipa PZL Leonardo przegrała z Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3. Gospodarze zdołali urwać gościom zaledwie jednego seta, ale nie zdobyli żadnego punktu w tym starciu.

MVP spotkania został wybrany Kristaps Smits.

– Niestety nie zdobyliśmy żadnego punktu. Moim zdaniem o naszej porażce zadecydował pierwszy i trzeci set. W premierowej odsłonie mieliśmy kontrę na 16:11, której nie wykorzystaliśmy i Lechia wróciła do gry, a my w efekcie przegraliśmy seta. Z kolei w trzeciej partii prowadziliśmy 22:20 i także nie wykorzystaliśmy tej przewagi. Musimy przełknąć gorycz porażki. Trzeba szybko zapomnieć o tym meczu, gdyż już w czwartek czekają nas derby z Bogdanką Arką Chełm – podkreśla Jakub Guz, szkoleniowiec świdniczan.

PZL Leonardo Avia Świdnik – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (23:25, 25:20, 22:25, 18:25)
Avia: Piwowarczyk 8, Łysikowski 14, Pigłowski 1, Obermeler 10, Wierzbicki 24, Ptaszyński 12, Kuś (libero) oraz Matula 2, Czerwiński 1, Ociepski. Trener: Jakub Guz