Zmienne szczęście siatkarskich drużyn z Lubelszczyzny na zapleczu PlusLigi

(Siatkarze Bogdanki Arki Chełm przegrali trzeci mecz w sezonie 2023/24 Tauron 1. Ligi) Tauron 1. Liga/Piotr Sumara
Za nami 10. kolejka spotkań Tauron 1. Ligi Mężczyzn. Bogdanka Arka Chełm przegrała w wyjazdowym starciu z BKS Visłą Proline Bydgoszcz 1:3. Z kolei siatkarze PZL Leonardo Avii Świdnik wygrali u siebie z Gwardią Wrocław 3:1.

Chełmianie byli faworytami potyczki w Bydgoszczy, przystępując do tego starcia jako wicelider tabeli. Do prowadzącego MKS-u Będzin tracili tylko jedno oczko.

Podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy nie będą jednak mile wspominać wyprawy do Bydgoszczy, bowiem nie zdobyli w mieście nad Brdą nawet punktu. Gospodarze słabo weszli w mecz, ale z seta na set grali coraz lepiej, ostatecznie wygrywając 3:1.

Bydgoszczanie nie załamali się przegraną w premierowej odsłonie i kolejne padły ich łupem. Może nie była to dominacja, jednak wystarczyła, by miejscowi trzymali bezpieczną, kilkupunktową przewagę. Najpierw wyrównali stan meczu, a następnie wyszli na prowadzenie 2:1. W czwartym Visła postawiła natomiast "kropkę nad i".

Visła Proline Bydgoszcz – Bogdanka Arka Chełm 3:1 (17:25, 25:20, 25:22, 25:19)
Arka: Gonciarz 1, Rusin 2, Łapszyński 13, Kulik 7, Nowak 9, Sadkowski 4, Sas (libero) oraz Cabaj (libero), Dobosz 6, Szwaradzki 15, Magnuszewski 4. Trener: Bartłomiej Rebzda

Z kompletu punktów cieszyli się natomiast siatkarze PZL Leonardo Avii, którzy przed przed pierwszym gwizdkiem z Gwardią Wrocław byli stawiani w roli faworyta. Wrocławianie przyjechali jednak na Lubelszczyznę w bojowych nastrojach, podbudowani ostatnią wygraną w starciu z AZS AGH Kraków.

Drużyna trenera Jakuba Guza dość łatwo jednak rozprawiła się z rywalem z Dolnego Śląska. Świdniczanie oprócz drugiego, przegranego seta w pozostałych robili co chcieli na parkiecie.

Statuetkę MVP spotkania otrzymał atakujący gospodarzy - Damian Wierzbicki, zdobywca 17 punktów dla świdniczan.

Dzięki sobotniemu triumfowi, Avia wskoczyła na fotel wicelidera tabeli, mając w dorobku 25 pkt. Liderem jest MKS Będzin (26 pkt.).

PZL Leonardo Avia Świdnik – Gwardia Wrocław 3:1 (25:15, 18:25, 25:20, 25:15)
Avia: Piwowarczyk 6, Łysikowski 15. Pigłowski 2, Ociepski 12, Obermeler 7, Wierzbicki 17, Kuś (libero) oraz Machowicz, Matula, Krawczyk 1, Czerwiński 1, Ptaszyński 1, Kałkowski (libero). Trener: Jakub Guz