MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znana sieć elektromarketów Neonet z poważnymi kłopotami. Spółka wydała komunikat. Co to oznacza dla klientów sklepu?

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Firma Neonet została założona w 2003 roku we Wrocławiu, w Polsce posiada blisko 300 sklepów.
Firma Neonet została założona w 2003 roku we Wrocławiu, w Polsce posiada blisko 300 sklepów. Grzegorz Olkowski/ Polska Press
Zarząd Spółki NEONET S.A. poinformował w komunikacie, że 27 listopada br. do Sądu Rejonowego we Wrocławiu złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. – Decyzja o złożeniu wniosku restrukturyzacyjnego jest odpowiedzią na problemy płynnościowe Spółki – możemy przeczytać w opublikowanym w piątek przez firmę oświadczeniu. – Podjęte kroki nie mają wpływu na procesy sprzedażowe oraz prawa konsumentów – podkreślono.

Spis treści

Poważne problemy sieci sklepów Neonet

Jak podkreślają branżowe media, wniosek upadłościowy złożony przez Neonet jest sporym zaskoczeniem. – Pod koniec listopada otworzono kolejny sklep tej sieci w Kępnie – przypomina portal purepc.pl, który jako pierwszy podał informację o problemach sieci.

Jednocześnie przypomniano wywiad z Andrzejem Czarneckim, dyrektorem rozwoju w sieci NEONET przeprowadzony przez Retailnet, w którym Czarnecki wskazywał na „rosnące koszty utrzymania i wzmożoną konkurencją, czyli Media Expert, Media Markt oraz RTV Euro AGD".

– Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VIII Wydział Gospodarczy w sprawie o ogłoszenie upadłości dłużnika, którym jest NEONET Spółka akcyjna, zarządził o wpisaniu do repertorium GU sygn. akt WR1F/GU/787/2023 wniosku dłużnika, złożonego w dniu 28 listopada 2023 r. – czytamy w obwieszczeniu zarządzenia o wpisaniu do repertorium wniosku o ogłoszenie upadłości.

Firma wydała oświadczenie

Spółka w opublikowanym w piątek na swojej stronie internetowej komunikacie potwierdziła, że „Zarząd Spółki NEONET S.A. w dniu 27 listopada 2023 r. złożył do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego".

Decyzję o złożeniu wniosku restrukturyzacyjnego firma tłumaczy problemami płynnościowymi Spółki. – Na tę sytuację wpłynęło kilka czynników, w tym niezależnych od Spółki, jak obecna sytuacja na rynku sprzedaży AGD, RTV, GSM i IT. Dostrzegając istniejące zagrożenia oraz działając w trosce o bezpieczeństwo i ciągłość zakupów realizowanych przez Klientów, Zarząd NEONET jest przekonany, że postępowanie restrukturyzacyjne stanowi odpowiednią formę uzdrowienia zaistniałej sytuacji – możemy przeczytać.

Co z klientami? Jak działają sklepy Neonet?

W opublikowanym oświadczeniu podkreślono, że „w toku trwającego procesu restrukturyzacji, żaden Klient sieci NEONET nie odczuje trudności i problemów w zakupach oraz obsłudze obecnych oraz przyszłych zamówień realizowanych w sklepach stacjonarnych oraz online".

Podjęte kroki nie mają wpływu na procesy sprzedażowe oraz prawa konsumentów. Zarówno sklepy stacjonarne jak i sklepy internetowe nadal będą prowadzić sprzedaż, a wysyłki będą realizowane zgodnie z zamówieniami, Klienci będą mogli bez przeszkód korzystać m.in. z prawa do reklamacji czy zwrotu zakupionego towaru. Na dotychczasowych zasadach będziemy realizować obsługę sprzedażową i posprzedażową – wyjaśniono w komunikacie.

Jednocześnie Zarząd Spółki NEONET S.A. podkreśla, że „złożona w dniu 27 listopada 2023 sanacja nie jest postępowaniem upadłościowym", stanowi jedno z postępowań restrukturyzacyjnych, w ramach którego ma nastąpić „reorganizacja firmy".

– Zarząd Spółki NEONET S.A. jest zdeterminowany do uzdrowienia przedsiębiorstwa i prowadzenia działalności – wskazano.

Wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego

Jednak w dalszej części komunikatu podpisanego przez Zarząd Neonet S.A. potwierdzono, że w dniu 28 listopada 2023 roku, złożony został także wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego.

– Krok ten został podjęty wyłącznie na wypadek, gdyby w toku priorytetowego postępowania sanacyjnego nie udało się osiągnąć konsensusu między Spółką, a jej kontrahentami – wyjaśniono. – Spółka nie zakłada, aby do tej sytuacji miało dojść, natomiast z uwagi na zabezpieczenie interesu kontrahentów i wierzycieli Spółki, Zarząd NEONET S.A. podjął decyzję o złożeniu obu wniosków – możemy przeczytać.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Znana sieć elektromarketów Neonet z poważnymi kłopotami. Spółka wydała komunikat. Co to oznacza dla klientów sklepu? - Strefa Biznesu

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski