Zobacz niesamowitą walkę w lodowej odmianie żużla. Rosjanie najlepsi w Europie w ice speedway'u

W Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim reprezentanci dziewięciu państw walczyli o tytuł indywidualnego mistrza Europy w żużlu na lodzie. Najlepsi okazali się Rosjanie, natomiast jedyny Polak w stawce, Michał Knapp zajął 13. miejsce.

Zawody w ice speedway’u po kilku latach wróciły do Polski. Po raz pierwszy natomiast w naszym kraju zawodnicy ścigali się pod dachem. Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim posiada tor o długości 400 m i szerokości 12 m. W przeciwieństwie do motocykli używanych w tradycyjnej odmianie żużla, w ice speedway'u maszyny wyposażone są w skrzynię biegów, natomiast opony uzbrojone są w kolce

Zgodnie z przewidywaniami prym w rywalizacji o tytuł mistrza Europy w lodowej odmianie żużla wiedli reprezentanci Rosji, którzy zajęli całe podium. Wygrał Dmitrij Soliannikow, który w tym dniu był niepokonany. Nowy mistrz Europy wygrał wszystkie pięć startów w rundzie zasadniczej oraz bieg finałowy. Drugie miejsce zajął Konstantin Kolenkin, a trzecie Nikita Tołoknow. Czwarty w wyścigu finałowym był Szwed Stefan Svensson.

Polskę w mistrzostwach reprezentował 29-letni Michał Knapp, bratanek tragicznie zmarłego w 2014 roku Grzegorza Knappa. Zawody ukończył na 13. pozycji z dorobkiem 4 punktów w pięciu startach.

Zobacz walkę żużlowców z rywalami i z torem podczas Speedway...