Zwycięski półfinał tenisistek stołowych KUL Lublin

Tenisistki stołowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zwyciężyły w turnieju półfinałowym - strefa C Akademickich Mistrzostw Polski. Lublinianki przeszły przez zawody jak burza, wygrawając wszystkie mecze, nie tracąc żadnego punktu.

W hali Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, podopieczne Wiesława Dzięcioła w fazie grupowej pokonały Uniwersytet Rzeszowski 3:0, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Rolniczy w Krakowie - także po 3:0. W drugiej fazie zwyciężyły w takim samym stosunku UMCS Lublin (ostatecznie UMCS sklasyfikowany został na piątym miejscu) oraz Politechnikę Krakowską.

W finale studentki z Lublina nie dały szans gospodyniom, UEK Kraków, zwyciężając 3:0 i jako jedyne reprezentantki Lubelszczyzny awansowały do finału ogólnopolskiego we Wrocławiu.
Drużynę do boju prowadziła kapitan - Renata Gumula z KTS Sygnału Lublin, a oprócz niej grały: Marta Smętek, Wiktoria Kamińska, Kamila Maruszczak i Eliza Lewoszewska.

Bardzo dobrze w turnieju mężczyzn zaprezentowali się studenci PWSZ Zamość i PWSZ Chełm. Ci pierwsi dotarli aż do finału, w którym ulegli Politechnice Rzeszowskiej 0:3. Natomiast zawodnicy z Chełma zajęli czwarte miejsce. Oba te zespoły zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego we Wrocławiu, zaplanowanego na 14-16 kwietnia.