Zwycięstwo LUK Politechniki Lublin z AZS AGH Kraków w Pucharze Polski (ZDJĘCIA)

Pierwszoligowi siatkarze LUK Politechniki Lublin pokonali w pierwszej rundzie Pucharu Polski AZS AGH Kraków 3:1 i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie w hali MOSiR w składzie: Bartłomiej Zrajkowski, Szymon Seliga, Kamil Szaniawski, Jędrzej Goss, Szymon Pałka, Roman Oroń oraz Rafał Cabaj na libero.

Mecz był wyrównany i już pierwszy set dostarczył kibicom sporych emocji. Ta partia meczu zakończyła sie dopiero przy wyniku 30:28 dla Politechniki. Również w drugim secie walka kończyła się grą na przewagi. I znów nerwową końcówkę lepiej wytrzymali lublinianie, wygrywając 29:27.

Po dwóch wygranych setach, w trzecim goście z Krakowa przedłużyli swoje szanse na końcowy sukces. AZS AGH wygrał tę część 25:23. W czwartym secie drużyny długo walczyły praktycznie punkt za punkt, ale w końcówce gospodarze uzyskali przewagę i wygrali tę partię 25:19, a cały mecz 3:1.

Niedługo obie drużyny spotkają się ponownie. 9 listopada Politechnika zmierzy się z AZS AGH w Krakowie, w ramach 9. kolejki Krispol 1. ligi.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?