10. Rajd Mazowiecki pod Puławami
10. Rajd Mazowiecki pod Puławami WA
W sobotę w powiecie puławskim odbyły się dwa odcinki specjalne 10 Rajdu Mazowieckiego.

Oglądaj więcej zdjęć na: pulawy.naszemiasto.pl

Według nieoficjalnej klasyfikacji liderzy Rajdowego Pucharu Polski Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski w Citroenie C2-R2 podczas Rajdu Mazowieckiego odnieśli swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Damian Tomala i Mateusz Martynek (Honda Civic) wygrali pierwszy i ostatni odcinek specjalny i na mecie w Kozienicach stanęli na drugim miejscu podium, tracąc zaledwie 1,5 sekundy do zwycięzców. Trzecie miejsce w trzeciej rundzie Rajdowego Pucharu Polski zajęła załoga Hondy Civic - Jacek Jurecki i Michał Trela. Przygoda na ostatnim odcinku kosztowała braci Szeja (Opel Astra) miejsce na podium. Ostatecznie załoga AK Polski zajęła czwartą pozycję, tuż przed Sławomirem Ogryzkiem i Zbigniewem Cieślarem (Citroen C2-R2). Po 3 rudzie Rajdowego Pucharu Polski liderem jest Sylwester Płachytka z 39 punktami na koncie. 12 punktów mniej ma Damian Tomala, a z 16 oczkami trzecie miejsce zajmuje Jacek Jurecki.

W klasie Gość najszybsi byli Mariusz Stec z Michałem Przystupą (Mitsubishi Lancer EVO). Drugie miejsce zajęli Radosław Raczkowski i Mariusz Kosiński w Citroenie DS3. Trzecią pozycję wywalczyli reprezentanci AK Polski Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski w Fordzie Fiesta.

Źródło: Biuro prasowe 10. Rajdu Mazowieckiego