300 plus: Wyprawka dla ucznia GWARANTOWANA ustawą? Premier Mateusz Morawiecki mówi o programie Dobry Start [24. 2. 2019 r.]

  • Dziennik Zachodni

TK

300 plus, czyli 300 zł wyprawki dla ucznia - to program socjalny znany pod nazwą Dobry start. Teraz PiS chce zagwarantować to świadczenie odpowiednią ustawą. Prace nad projektem ustawy trwają już w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a zmiany mają zostać ogłoszone jeszcze w tym tygodniu przez premiera Mateusza Morawieckiego. Kiedy ustawa zostanie przyjęta przez Sejm? 300 plus gwarantowane ustawą to zagrywka wyborcza PiS, czy spełnienie oczekiwań wyborców?
30.08.2018 warszawa<br>konferencja prasowa kprm dobry rok poczatek roku szkolnego 300 plus polityka socjalna premier mateusz morawiecki<br>nz mateusz morawiecki<br>fot marek szawdyn/polska press
 brak

300 plus. Wyprawka dla ucznia gwarantowana ustawą

300 plus to program socjalny rządu w formie przyznawanej raz w roku kwoty o wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną dla ucznia. Uzyskanie środków z programu Dobry start nie jest obwarowane żadnymi kryteriami dochodowymi.

CZYTAJCIE KONIECZNIE
JAK UZYSKAĆ 300 PLUS? SPRAWDŹCIE TUTAJ

Teraz PiS wypłacanie środków w formie 300 plus chce zagwarantować ustawą. Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna":

  • wpisanie programu "Dobry start" do polskiego prawa zapewni stabilność jego finansowania,
  • jest to spełnienie obietnic rządu z tzw. "piątki Morawieckiego".

W pierwszym roku działania zainteresowanie programem było ogromne – skorzystali z niego niemal wszyscy uprawnieni. Pieniądze trafiły łącznie do 4,4 mln uczniów, a rząd wydał na ten cel 1,4 mld zł. To dobra inwestycja. Już dzisiaj wiemy, że program będzie kontynuowany – mówi Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej na łamach "DGP".

300 plus:

  • to koszt rzędu 1,4 mld rocznie,
  • finansowanie wyprawki dla ucznia zostało zapisane w ustawie budżetowej na rok 2019.

300 PLUS: Wniosek do pobrania. Termin się kończy. Do kiedy m...

Kiedy ustawa zostanie przyjęta przez Sejm? Jak pisze gazeta, miałoby to nastąpić jeszcze przed wakacjami, gdyż 1 lipca to czas, gdy rodzice mogą już zacząć składać wnioski na kolejny rok.

300 plus: zagrywka wyborcza PiS, czy spełnienie oczekiwań?

Jak zwraca uwagę opozycja, rządowy zabieg, który ma na celu zagwarantować ustawowo wypłacanie środków w ramach 300 plus, czyli programu Dobry start to krok, który ma związek ze zbliżającymi się wyborami.

Ustawa ma gwarantować, że każda następna partia, która wygra wybory, nie będzie mogła tak łatwo zrezygnować z dofinansowania wyprawek - ocenia Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15.

Rząd jednak twierdzi, że program 300 plus to spełnienia oczekiwań rodziców i zwraca uwagę na rosnące koszty, które rok do roku generuje rozpoczęcie kolejnych etapów edukacji.

Program 300 Plus, to program premiera Mateusza Morawieckiego. Każdy rodzić otrzyma 300 zł na dziecko na wyprawkę szkolną. Rządowa wyprawka ma przysługiwać uczniom do ukończenia 20. roku życia i ma być przyznawana raz w roku, przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jakie są zasady programu 300 plus: wyprawka - 300 złotych dla ucznia? Kiedy można spodziewać się pierwszych przelewów? Jak złożyć wniosek online? Więcej o szczegółach przeczytacie w materiale. Ta kwota ma pomóc w dobrym starcie młodzieży i dzieciom uczących się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Czy Katowice nadają się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ

Jak wykorzystać fundusze europejskie? DEBATA DZ

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

26.02.2019, 01:20

Polki co wsysała to w potomstwo

mały dylemat, czy problem mniejszy?????

21.02.2019, 20:54

Zna ktoś lepszą inwestycję od dzieci? Ja nie.

20.02.2019, 21:10

Ten program to realne wsparcie wielu rodziców a przede wszystkim dzieci.

20.02.2019, 21:04

Jestem mamą i na ignorancję i brak empatii niektórych komentujących mnie mdli. Pewnie sami własnych dzieci nie mają i nigdy nie planują mieć.

20.02.2019, 20:56

Ten program to odpowiedź na potrzeby wielu rodziców.

20.02.2019, 20:55

Niestety totalniacy najpierw robią marsze przeciw nienawiści a potem udowadniają jak bardzo są pozbawieni empatii.

20.02.2019, 20:54

Nikt nie pomaga dzieciom kosztem emerytów, bo pieniądze w budżecie znalazły się tez na program dostępnościowy.

20.02.2019, 20:53

Dokładnie, niestety totalniacy popierają tylko własne projekty, których nawiasem mówiąc nie robią.

20.02.2019, 20:52

Jeśliby tak uważali, to nie wprowadzano by programów tańszych leków ani Dostępność+

20.02.2019, 20:51

Przecież wprowadzany będzie program Dostępność+ który bardzo pomoże emerytom?

20.02.2019, 20:50

Nazywanie ludzi gorzej sytuowanych nierobami jest chamskie i pozbawione empatii.

20.02.2019, 20:49

Od kiedy pis dba o dzieci kosztem emerytów? A wprowadzany program dostępność plus?

20.02.2019, 20:48

Jedynaki nie będą przymierać z głodu, chociażby dzięki programowi posiłków w szkołach.

20.02.2019, 20:16

trzeba wspierać rodziny z dziećmi

20.02.2019, 14:44

Wyprawka wyrównuje status dzieci, jest programem równościowym, nie dyskryminuje innych. Objęte są nim tak samo wszystkie dzieci. Tak właśnie powinno być: państwo musi wspierać najmłodszych i najsłabszych.

20.02.2019, 12:45

Dają na Dobry start to może emerytom dadzą chociaż na Dobry Koniec????

20.02.2019, 12:44

Dają na Dobry start to może emerytom dadzą chociaż na Dobry Koniec????

20.02.2019, 12:02

Pomoc dla najsłabszych jest potrzebna. I tu nie ma co dyskutować. Czytam komentarze i oczom nie wierzę: nieroby, pasożyty? Jak ludzie możecie tak pisać? Nikt z was nigdy nie słyszał o zdarzeniach losowych? Chorobie, wypadku? Wtedy możliwość pracy drastycznie spada. I co wtedy? Nie pomagać bo nie? Otóż mylicie się. Społeczeństwo to taki twór, który o siebie dba i wzajemnie sobie pomaga. To co teraz robi rząd Morawieckiego to najlepsze co mogło nam się przytrafić, bo pokazuje, że człowiek jest ważny.

20.02.2019, 11:53

Tak pomagają nierobom każdy powinien pracować i brać odpowiedzialność za siebie i swoje dzieci. Ja tyram i ten zlodziejski rzad funduje mi podwyżki i glodowa emeryturę policzmy się przy wyborach.

20.02.2019, 08:26

wstyd PiS, kosztem emeryta...caly ty....

20.02.2019, 08:23

pomagaja kosztem emerytow i tyle w temacie, zabrali wskaznik i maja na dzieci, hanba....PiS...zobaczymy....

19.02.2019, 23:15

Ten rząd sprawia, że przeciętnemu Kowalskiemu żyje się lepiej. Przez ostatni czas każdy z nas odczuwa, że oni nam pomagają, a nie są przeciwko nam załatwiając swoje cele jak to kiedyś było...

19.02.2019, 23:08

rząd jest od tego żeby wspierać biedną część społeczeństwa, bo bogaci sami sobie poradzą. Wyrównywanie szans poprzez programy jak 500+ oraz 300+ jest jak najbardziej tego przykładem

19.02.2019, 23:04

Widać, że 300+ nie była jednorazową akcją. Wprowadzenie ustawy zamknie usta niedowiarkom i pozwoli rodzicom zaplanować budżet z włączeniem tej kwoty.

19.02.2019, 22:55

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę jaki jest koszt wyprawki dziecka na nowy rok szkolny. Dla mojej kochanej trójeczki zawsze przed wrześniem musiałam przeznaczyć sporą część zawartości mojego portfela. Cieszę się, że jako rodzice dostaliśmy wsparcie, a zapis tego w ustawie sprawi, że nie będę co roku czekać na wiadomość czy będzie to kontynuowane.