MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przedsiębiorco, sięgnij po pieniądze na badania i innowacje

Materiał informacyjny
To wielka szansa do rozwoju dla lubelskich przedsiębiorstw prowadzących badania i wprowadzających innowacje do istniejących produktów, usług czy procesów. Najnowszy nabór organizowany przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie dzięki środkom z Unii Europejskiej pozwoli przedsiębiorcom na zrealizowanie ich kolejnych, ambitnych planów.

Dotychczasowe wsparcie Funduszy Europejskich w województwie lubelskim stale przynosi wymierne efekty, które widoczne są niemal w każdym zakątku regionu. Setki przedsiębiorstw, które zdecydowały się skorzystać z pomocy, pokonują kolejne kroki milowe na drodze własnego rozwoju, i wygląda na to, że ta owocna ścieżka zdaje się nie mieć końca. Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie rozpoczęła nabór w ramach działania 1.3 Badania i innowacje w sektorze przedsiębiorstw z programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.

Kto może skorzystać?

Środki z Unii Europejskiej tym razem przeznaczone zostały dla mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, które będą realizować projekty na terenie województwa lubelskiego, a także dla partnerstw przedsiębiorstw oraz partnerstw przedsiębiorstw z organizacjami badawczymi. Partnerstwo w celu wspólnej realizacji projektu może zostać utworzone przez podmioty wnoszące do projektu zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne lub finansowe, realizujące wspólnie projekt.

Na co można otrzymać pieniądze?

Finansową pomoc w formie bezzwrotnej dotacji otrzymać można na prowadzone działania badawcze i innowacyjne. Wspierane będą projekty B+R obejmujące badania przemysłowe i/lub eksperymentalne prace rozwojowe, mające na celu opracowanie nowych produktów, usług, czy procesów lub też wprowadzenie znaczących ulepszeń do już istniejących rozwiązań.

Projekty muszą być realizowane na terenie województwa lubelskiego.

Udzielone wsparcie ma przyczynić się do rozwoju innowacyjnych technologii, usług lub produktów i ich efektywnego transferu do gospodarki.

Maksymalne wsparcie to 2,5 mln złotych na projekt, a do rozdysponowania w sumie jest 25 779 000 zł, co stanowi równowartość 6 milionów euro. Poziom dofinansowania na badania przemysłowe może wynieść maksymalnie 80%, na eksperymentalne prace rozwojowe do 60%. Dodatkowo można sfinansować prace przedwdrożeniowe.

Jak złożyć wniosek?

Wzięcie udziału w naborze jest wyjątkowo łatwe i wygodne. Wypełnienie i złożenie wniosku oraz załączników odbywa się za pomocą generatora wniosków WOD2021 na stronie wod.cst2021.gov.pl
https://funduszeue.lubelskie.pl/

Nabór wniosków potrwa do 31 maja 2024.

Regulamin projektów do dofinansowania oraz wszystkie niezbędne załączniki dostępne są na stronie funduszeue.lubelskie.pl/lawp/nabory/.

https://funduszeue.lubelskie.pl/
https://wod.cst2021.gov.pl/

O więcej zapytaj:
Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie
Wojciechowska 9a, 20-704 Lublin
tel. 81 46 23 812 / 831 e-mail: [email protected]

Artykuł współfinansowany ze środków Funduszy Europejskich.

Przedsiębiorco, sięgnij po pieniądze na badania i innowacje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski