600 milionów na dotacje unijne dla firm w Lubelskiem

Artykuł sponsorowany
Marceli Niezgoda, dyrektor LAWP w Lublinie
Marceli Niezgoda, dyrektor LAWP w Lublinie
Udostępnij:
Fundusze na infrastrukturę, rozwój przedsiębiorczości, zakup nowoczesnych technologii. Mogą starać się o nie przedsiębiorstwa z sektora MŚP.

Pieniądze są dostępne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020. O tym, jak uzyskać dofinansowanie mówi Marceli Niezgoda, Dyrektor LAWP w Lublinie.

Panie Dyrektorze, o dofinansowaniach unijnych słyszmy niemal na każdym kroku – w prasie, radiu czy telewizji. Jakie korzyści naszym przedsiębiorcom przynosi taka forma wsparcia?

MN: Regionalny Program Operacyjny jest ogromnym źródłem dofinansowania dla samorządu, ale także przedsiębiorców. Fundusze unijne dedykowane przedsiębiorstwom skutecznie napędzają wzrost gospodarczy Lubelszczyzny. Wzmacniają ich konkurencyjność, zwiększają produktywność i tworzą nowe miejsca pracy. Dzięki tym środkom znaczny procent lubelskich firm rozbudowało swój biznes, zakupiło sprzęt produkcyjny, czy specjalistyczne maszyny, co pozwoliło na wprowadzenie nowych usług na rynek lokalny jak i krajowy. Już w tej chwili w ramach realizowanych projektów pracuje pod 1 mld PLN, a jeszcze do wykorzystania pozostało ponad 600 mln PLN.

W obecnej Perspektywie finansowej główną rolę odgrywa innowacyjność. Na co powinni zwrócić uwagę przedsiębiorcy aby odnieść sukces i stworzyć innowacyjny biznes?
MN: Nowoczesne technologie stanowią priorytetową siłę napędową gospodarki. Przedsiębiorstwa muszą odznaczać się atrakcyjnością i umiejętnością dostosowywania się do zmieniających się warunków rynkowych. Wymaga to dużego nakładu pieniężnego, wykształconej kadry i dostępności do infrastruktury B+R. Takie możliwości stwarzają dotacje unijne. Myślę, że każda firma, która dysponuje zapleczem badawczo – rozwojowym jest w stanie odnieść sukces. Pieniądze pochodzące z kasy unijnej ułatwiają podejmowanie wyzwań związanych ze skomplikowanym procesem rozwoju technologii. Środki przeznaczone są nie tylko na prowadzenie badań. To także dofinansowanie na bazy laboratoryjne, w których przedsiębiorcy prowadzą specjalistyczne badania nad nowymi lub ulepszonymi produktami/usługami. Podpisane umowy z LAWP pozwolą innowatorom na realizowanie takich pomysłów jak: opracowanie inteligentnych systemów, aplikacji, matryc czujnikowych do pomiarów, technologicznie rewolucyjnych urządzeń, czy też ich prototypów.

Czyli warto starać się o dofinansowanie unijne ?
MN: Zdecydowanie tak. Prowadząc biznes trzeba patrzeć perspektywicznie, inwestując w innowacyjność, by być liderem w swojej dziedzinie. Środki unijne są doskonałą okazją do urzeczywistnienia pomysłów. Jesteśmy dumni, że tyle przedsiębiorców już nam zaufało, złożyło wniosek, podpisało umowę i może chwalić się swoją ofertą także na rynkach zagranicznych. Jest to najlepsza wizytówka dla naszego regionu. Zachęcam niezdecydowanych przedsiębiorców do odwiedzenia naszej siedziby, strony internetowej bądź spotkajmy się w miastach powiatowych na konferencji „Unijne dotacje na lubelskie innowacje”. To najlepsza opcja dla każdego, kto jest zainteresowany tworzeniem innowacyjnych technologii i produktów.

Czekamy na Ciebie:
11.09 Hrubieszów
13.09 Zamość
20.09 Chełm
21.09 Świdnik
27.09 Kraśnik

Więcej informacji: tel. 81 462 38 44 rpo.lubelskie.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie