61. Plebiscyt Sportowy Kuriera. Izabela Paszkiewicz: Medale krajowe osłodziły niepowodzenie w ME

35-latka pochodząca z Terespola to wielokrotna medalistka mistrzostw Polski
35-latka pochodząca z Terespola to wielokrotna medalistka mistrzostw Polski fot. Elbrus Studio/AZS UMCS Lublin
Kto zostanie najlepszym sportowcem 2022 roku w województwie lubelskim? Jedną z kandydatek jest lekkoatletka AZS UMCS Lublin, Izabela Paszkiewicz.

Specjalistka do dystansów długich sezon startowy rozpoczęła od mocnego uderzenia. W pierwszej połowie marca okazała się najlepsza podczas 18. edycji poznańskiego biegu „Recordowa Dziesiątka”. Trasę 10 kilometrów pokonałą w czasie 34 minut i 18 sekund, gorszym od rekordu kraju o zaledwie 10 sekund.

Pod koniec miesiąca wygrała po raz kolejny. Tym razem pochodząca z Terespola zawodniczka triumfowała XIV Bieg Kazików w Radomiu (34.02).

Kilka dni później wystartowała na trasie 14. PKO Maratonu Poznańskiego, gdzie okazała najlepsza z Polek. Paszkiewicza finiszowała z czasem 1:11:16 sekundy.

Startem docelowym miały być Mistrzostwa Europy, gdzie Paszkiewicz rywalizowała na trasie maratonu. Niestety nie ukończyła zmagań, pozbawiając się tym samym szansy na brązowy medal, który Polki wywalczyły drużynowo.

Choć trochę zrekompensowała sobie to w listopadowych mistrzostwach Polski, gdzie na dystansie 10 kilometrów sięgnęła po tytuł (32.45). Kilka dni wcześniej na trasie o połowę krótszej była 7.

W Warszawie poszło mi słabo, dlatego przed startem w Poznaniu była pewna niewiadoma. Po przekroczeniu linii mety czułam zatem ogromną radość – Pogoda była super, trasa także, więc od początku pobiegłam po swoje – mówi Izabela Paszkiewicz.

Na zakończenie sezonu wystartowała jeszcze w wojskowych mistrzostwach świata w biegach przełajowych. Indywidualnie była najlepszą z Polek, kończąc zmagania na 15. miejscu. Drużynowo Polki wywalczyły natomiast brązowe medale.