61. Plebiscyt Sportowy Kuriera. Katarzyna Krawczyk: Rok pełen medali, najważniejszy w Budapeszcie

(W 2022 roku Katarzyna Krawczyk po raz trzeci w karierze stanęła na podium mistrzostw Europy) fot. Cement-Gryf Chełm
Kto zostanie najlepszym sportowcem 2022 roku w województwie lubelskim? Jedną z kandydatek jest zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm, Katarzyna Krawczyk.

Dla 32-letniej zawodniczki z Chełma minione dwanaście miesięcy z pewnością były bardzo owocne. Najważniejszy sukces odniosła w kwietniu, podczas mistrzostw Europy, które odbywały się na Węgrzech. Krawczyk w kategorii do 53 kilogramów wywalczyła brązowy medal, już trzeci w swojej karierze (wcześniej w 2011 i 2018 roku). Choć wynik należały uznać za sukces, to sama zapaśniczka z takiego obrotu spraw nie do końca była zadowolona.

Wracam z dużym niedosytem, bo nie po taki wynik tu przyjechałam. Bardzo chciałam po raz pierwszy w karierze usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego. Być może muszę jeszcze poczekać na tę chwilę. I choć wiem, że stać mnie było w Budapeszcie na dużo więcej, to mimo wszystko cieszę się z brązu – komentowała występ w ME.

Apetyty mogły być większe, bo rok Katarzyna Krawczyk rozpoczęła od srebra podczas międzynarodowych zawodów w Stambule. Medalową passę podtrzymała na Węgrzech, ale najważniejszą imprezą sezonu miały być wrześniowe mistrzostwa świata w serbskim Belgradzie.

W drodze do nich zdobyła złote medale podczas mistrzostw kraju, turnieju Matteo Pellicone w Rzymie oraz Poland Open w Warszawie. Stanęła też na najniższym stopniu Grand Prix Hiszpanii.

Najważniejsze zawody roku, mistrzostwa świata, zakończyły się rozczarowaniem. Krawczyk odpadła w pierwszej rundzie. – Dużo pracy włożyłam w przygotowania, ale tym razem bez sukcesu i tyle w tym temacie – mówiła.

Mimo porażki w Serbii sezon w wykonaniu Katarzyny Krawczyk należy zapisać na poczet jak najbardziej udanych.