MKTG SR - pasek na kartach artykułów

62. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego: Dominik Kopeć (Agros Zamość). Okazał się najszybszym Polakiem w 2023 roku

Pawel Relikowski / Polska Press
Kurier Lubelski po raz 62. wybierze „10 najlepszych sportowców województwa lubelskiego”. Jednym z kandydatów w tegorocznym Plebiscycie Sportowym jest Dominik Kopeć, lekkoatleta Agrosu Zamość.

Dominik Kopeć znakomicie rozpoczął 2023 rok. Zamościanin najpierw został halowym mistrzem Polski na 60 m, a potem pobił rekord życiowy w finale biegu na tym samym dystansie, podczas halowych mistrzostw Europy seniorów w Stambule.

Przy okazji ustanowił w Turcji drugi najlepszy wynik w tej konkurencji w historii polskiej lekkiej atletyki. Wystarczyło to jednak tylko do zajęcia czwartego miejsca. Brązowy medal przegrał o zaledwie 0,001 sekundy.

Zamojski sprinter zanotował także fantastyczny sezon letni. Sukcesy "pod dachem" i na stadionie spowodowały, że Kopeć znalazł się w gronie pięciu najlepszych w 2023 r. polskich lekkoatletów w prestiżowym rankingu "Złote Kolce”

Podopieczny trenera Andrzeja Gdańskiego nie tylko został mistrzem Polski na "setkę". Reprezentował biało-czerwone barwy podczas mistrzostw świata seniorów w Budapeszcie, gdzie awansował do półfinału biegu na 100 m.

Walczył również w wielu innych zawodach międzynarodowych, jak m.in. drużynowe mistrzostwa Starego Kontynentu pierwszej dywizji. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie uplasował się tuż za podium na dystansie 100 m. Razem z kolegami z reprezentacji Polski, zajął ponadto siódme miejsce w sztafecie 4x100 m.

Z kolei na mityngu w niemieckim Dessau-Rosslau, ustanowił znakomity rekord życiowy – 10.05, osiągając drugi w historii polskiej lekkiej atletyki wynik na 100 m. To także najlepszy czas w Polsce w 2023 r.

Partnerem jest Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj życie!

Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego jest najstarszym plebiscytem w województwie lubelskim. W tym roku nominowaliśmy 30 sportowców, a najlepszą dziesiątkę wybierze Kapituła. Wyniki ogłosimy podczas uroczystej Gali (16 lutego).

Rozstrzygnęliśmy 61. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego....