62. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego: Kacper Stokowski (AZS UMCS Lublin). Błyszczał w kraju, pukał do światowej czołówki

(Kacper Stokowski, pływak AZS UMCS Lublin)
(Kacper Stokowski, pływak AZS UMCS Lublin) fot. Paweł Skraba/PAP
Kurier Lubelski po raz 62. wybierze „10 najlepszych sportowców województwa lubelskiego”. Jednym z kandydatów w tegorocznym Plebiscycie Sportowym jest Kacper Stokowski, pływak AZS UMCS Lublin.

25-letni grzbiecista miniony rok bez wątpienia może zaliczyć do udanych. Imponował nie tylko w zmaganiach krajowych, ale także w imprezach rangi międzynarodowej. Umknąć uwadze kibiców nie mogły jego występy podczas mistrzostw świata w Fukuoce, a także starty podczas uniwersjady w Chengdu.

Z Chin wrócił ze srebrnym medalem, który wywalczył do spółki z koleżankami i kolegami ze sztafety mieszanej 4x100 metrów stylem zmiennym. Niewiele też zabrakło, aby reprezentant AZS UMCS Lublin stanął na podium w rywalizacji indywidualnej na setkę. Tu zmagania finałowe zakończył jednak na czwartym miejscu.

W finale zabrakło go podczas mistrzostw świata, które odbywały się w Japonii. 11. miejsce na 50 metrów i 14. miejsce na 100 metrów z pewnością jednak powodem do smutku nie są. Tym bardziej, że na krótszym z dystansów Stokowski ustanowił swój nowy rekord życiowy.

Do kolekcji medali wywalczonych w sezonie 2023 może natomiast dołożyć cenne medale mistrzostw kraju. Na basenie 50-metrowym został mistrzem (dystans 100 m) i wicemistrzem Polski (dystans 50 m). Z kolei na pływalni 25-metrowej zdobył dwa srebrne krążki na wyżej wymienionych dystansach.

Partnerem jest Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj życie!

Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego jest najstarszym plebiscytem w województwie lubelskim. W tym roku nominowaliśmy 30 sportowców, a najlepszą dziesiątkę wybierze Kapituła. Wyniki ogłosimy podczas uroczystej Gali (16 lutego).

Rozstrzygnęliśmy 61. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego....