62. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego: Sofia Ennaoui (AZS UMCS Lublin). Rok pod znakiem świetnego sezonu halowego

(Głównym celem Sofii Ennaoui na ten rok są igrzyska olimpijskie w Paryżu)
(Głównym celem Sofii Ennaoui na ten rok są igrzyska olimpijskie w Paryżu) Szymon Starnawski
Kurier Lubelski po raz 62. wybierze „10 najlepszych sportowców województwa lubelskiego”. Jedną z kandydatek w tegorocznym Plebiscycie Sportowym jest Sofia Ennaoui, lekkoatletka AZS UMCS Lublin.

Popularna „Sofka” specjalizuje się w biegach średniodystansowych, a jej koronnym jest dystans 1500 metrów. To właśnie na nim, w trzecim tygodniu lutego 2023 roku, wywalczyła srebrny medal 67. PZLA Halowych Mistrzostw Polski. W biegu w Toruniu linię mety przekroczyła z czasem 4:15.52, a minimalnie szybsza od niej była tylko reprezentantka OŚ AZS Poznań, Martyna Galant (4:15.31).

Kolejny cenny medal 28-letnia zawodniczka AZS UMCS Lublin wywalczyła już na arenie międzynarodowej. Nie medal był tu jednak najistotniejszy. Podczas mityngu w Birmingham, w biegu na 1000 metrów, Ennaoui pobiła 20-letni rekord Polski Lidii Chojeckiej. Uzyskała 2:35.69 sekundy, poprawiając tym samym wcześniejszy najlepszy wynik w Polsce o 1.18 sekundy.

Marzec rozpoczęła natomiast od udziału w 37. Halowych Mistrzostwach Europy w Stambule. 1500-metrową trasę pokonała w czasie 4.04.06 sekundy, ustanawiając tym samym nowy rekord życiowy. Sezon halowy zdecydowanie na plus.

– Był bardzo dynamiczny, bo trwał tylko trzy tygodnie. Najważniejsze jednak, że był też szczęśliwy. Pobiłam rekord Polski i zdobyłam medal mistrzostw Europy, co było moim celem numer jeden. Mogę powiedzieć, że wszystkie cele, jakie sobie założyłam, zostały zrealizowane w stu procentach – mówi Sofia Ennaoui.

W sezonie letnim aż takich sukcesów nie było, ale czwarte miejsce mistrzostw Polski i dziesiąta pozycja podczas mistrzostw świata to również wyniki, które zasługują na słowa uznania.

Partnerem jest Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj życie!
Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego jest najstarszym plebiscytem w województwie lubelskim. W tym roku nominowaliśmy 30 sportowców, a najlepszą dziesiątkę wybierze Kapituła. Wyniki ogłosimy podczas uroczystej Gali (16 lutego).

Rozstrzygnęliśmy 61. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego....