Aktualne przekazy dnia PiS: Wiemy, co będą mówić posłowie o...

  Aktualne przekazy dnia PiS: Wiemy, co będą mówić posłowie o stanie zdrowia Kaczyńskiego i cenach paliw. Dotarliśmy do partyjnej ściągawki

  Kacper Rogacin

  Aktualizacja:

  Polska

  Aktualne przekazy dnia PiS: Wiemy, co będą mówić posłowie o stanie zdrowia Kaczyńskiego i cenach paliw. Dotarliśmy do partyjnej ściągawki
  1/8
  przejdź do galerii
  O chorobie prezesa mówić to, o proteście w Sejmie tamto, a o konflikcie z KE co innego. Agencja Informacyjna Polska Press dotarła do wewnętrznego pisma Prawa i Sprawiedliwości, w którym politykom tej partii wyjaśniono, co w najbliższym czasie mają mówić w rozmowach z dziennikarzami.
  Chyba każdy pamięta słynną „suflerkę prezydenta”, która w kampanii wyborczej stała za Bronisławem Komorowskim i szeptała mu na ucho, co ma mówić. Będące wtedy w opozycji Prawo i Sprawiedliwość słusznie wyśmiewało prezydenta. Tymczasem okazuje się, że posłowie PiS są dziś prowadzeni za ręce w bardzo podobny sposób. Jako pierwsi publikujemy treść wewnętrznego pisma do polityków PiS, w którym zapisano, co mają mówić na dany temat.
  Choć istnienie takich notatek w wielu partiach nie jest tajemnica już od kilku lat, to po raz pierwszy publikujemy jej całość. Pismo opatrzono tytułem „Brief specjalny do programów weekendowych 19-20.05.2018“, jednak stanowiska w większości spraw nie zmienią się w najbliższym czasie.

  „Hipokryzja PO”


  Pismo zaczyna się od tematów związanych z nagrodami, które była premier Beata Szydło przekazała swoim ministrom. Posłowie, rozmawiając z dziennikarzami, mają mówić, że „wszystkie osoby, które są czynnymi politykami lub są w parlamencie przekazały nagrody na cele charytatywne”. Jak czytamy, „ten temat uważamy za zamknięty”.

  Zobacz galerię

  Następne trzy punkty dotyczą obniżek wynagrodzeń samorządowców oraz uposażeń posłów i prezydium Sejmu. „Nie działamy dla siebie. Jeśli społeczeństwo tego chce, a widać wyraźnie, że chce, to my się przychylamy do tej decyzji” - napisano. W sześciostronicowej notatce, zawierającej dziewiętnaście punktów, całą jedną stronę poświęcono jednemu punktowi, opatrzonemu wymownym tytułem „Hipokryzja PO”. Politycy PiS mają przypominać, że urzędnicy warszawskiego ratusza, zajmujący się reprywatyzacją otrzymali łącznie ponad 2,7 mln złotych w latach 2007-2013. Wymieniono nawet nazwiska osób, które dostały najwięcej pieniędzy (na szczycie listy znalazł się były dyrektor BGN Marcin Bajko, który zainkasował 330 tysięcy złotych). Na dokładkę przypomniano również, że za rządów PO luka VAT wyniosła 262 mld złotych.

  Z okazji wyborów samorządowych, wymieniono też związanych z PO urzędników i prezydentów miast, którzy przyjęli duże nagrody oraz wypisano na co politycy PO wydawali pieniądze z partyjnej kasy w latach 2010-2012. Według notatki, 250 tys. złotych poszło na ubrania m.in. od Armaniego i Hugo Bossa, 96 tys. zł na wina i cygara, a 6 tys. zł na... „Wynajem boiska dla Tuska”.

  Na kogo głosować w wyborach 2018

  Szósty punkt wyjaśnia, dlaczego Kancelaria Sejmu stosuje ograniczenia w dostępie do budynków Sejmu. „Pytania w tej sprawie należy kierować do osób odpowiedzialnych. Wiemy, że w związku z protestem obowiązują ograniczenia w dostępie do budynków Sejmu i Senatu”.
  Posłom PiS napisano, co mają mówić m.in. w temacie protestu w Sejmie oraz stanu zdrowia prezesa Kaczyńskiego
  Następnie posłom PiS wyjaśniono, co mają mówić, kiedy dziennikarz zapyta ich o ceny paliw („Głównym czynnikiem rosnących cen paliw w Polsce są rosnące ceny ropy naftowej. Przy rosnących cenach ropy, ceny paliw w Polsce są nadal jednymi z najniższych w Europie. Suma akcyzy i podatków od paliw jest jedną z najniższych w Europie”). Kolejny punkt dotyczy z kolei funduszu niskoemisyjnego transportu i opłaty emisyjnej. Politycy partii rządzącej mają wyjaśniać, że pieniądze z opłaty trafią do miast i aglomeracji, gdzie problem zanieczyszczeń pochodzących z transportu jest największy. Sugeruje im się również, by przypominali, że rocznie w Polsce z powodu chorób wywołanych smogiem umiera przedwcześnie około 45 tys. osób.

  Wybory samorządowe 2018. Kliknij i zobacz wyniki sondażu Polska Press Grupy dla 36 największych polskich miast  „Rząd jest niezwykle wrażliwy”


  Punkty nr dziewięć, dziesięć i jedenaście dotyczą kolejno daniny solidarnościowej na osoby niepełnosprawne, aktualnej sytuacji protestu rodziców osób niepełnosprawnych oraz „odpowiedzi na kłamstwa opozycji” w tej sprawie. Posłowie mają podkreślać, że „rząd premiera Mateusza Morawieckiego dotrzymuje słowa. Od 2020 roku środki z funduszu wsparcia osób niepełnosprawnych będą przeznaczane na najważniejsze potrzeby osób niepełnosprawnych i ich rodzin”.

  Jeśli dziennikarz poprosi polityka PiS o komentarz do aktualnej sytuacji w Sejmie, to ten powinien odpowiedzieć, że „ustawy przygotowane przez rząd spełniają postulaty, z którymi przedstawiciele rodzin niepełnosprawnych weszli do Sejmu”. Pismo mówi, że strona rządowa wykazała maksimum dobrej woli i zaangażowania w tej sprawie. Rozmawiając z dziennikarzem, warto również podkreślić, że „rząd premiera Mateusza Morawieckiego jest niezwykle wrażliwy społecznie, a wspieranie najsłabszych jest jego priorytetem”.

  Szerzej opisano kłamstwa opozycji w temacie osób niepełnosprawnych. Jeśli np. dziennikarz zacytuje polityka PO, który zarzuca rządowi, że ten nie chce kompromisu, to polityk PiS ma przypomnieć, że kompromis protestującym zaproponowano już pierwszego dnia strajku. Opozycja mówi, że osoby protestujące w Sejmie żyją za niecałe 900 zł? Bzdura. Poseł PiS powinien przypomnieć, że „rodzice i dzieci protestujące w Sejmie teraz otrzymują na rękę blisko 2,4 tys. zł miesięcznego wsparcia. To 1477 zł świadczenia pielęgnacyjnego, 153 zł zasiłku pielęgnacyjnego oraz 745,18 zł renty socjalnej. Od czerwca wsparcie wzrośnie do kwoty ponad 2,5 tys. zł na rękę”.

  Komisje i choroba prezesa


  Dalej poruszono temat zatrzymania byłego komendanta głównego policji („Nie znamy szczegółów sprawy. Jedno jest pewne u nas w przeciwieństwie do teoretycznego państwa PO nie obowiązuje zasada, że <>. U nas nie ma świętych krów, wszystkie wątpliwości i zarzuty muszą być wyjaśnione”). Z kolei następny punkt dotyczy kwestii kompromisu politycznego z Komisją Europejską w sprawie samorządności.

  „Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamknąć polityczny spór z KE. Wymaga to jednak współpracy i otwartości instytucji unijnych. Oczekujemy symetrii po stronie instytucji europejskich i równego traktowania wszystkich państw UE” - powiedzą w tej sprawie politycy PiS. Przypomną też, że „Frans Timmermans ma problem, żeby wycofać się z niektórych, zbyt pochopnie wypowiedzianych słów i opinii. Pamiętajmy, że komisarz Timmermans to nie cała Komisja i cały czas rozmowy się toczą”.

  Zobacz galerię

  W punkcie czternastym przypomniano, co należy mówić w sprawie komisji ds. zbadania afery Amber Gold. Następny punkt dotyczy z kolei komisji weryfikacyjnej oraz kwestii dzikiej reprywatyzacji. Punkt szesnasny składa się z jednego zdania podsumowującego ostatnią wizytę premiera Viktora Orbana w Polsce, natomiast kolejny temat to Pomnik Katyński w Jersey City.

  Przedostatni punkt dotyczy stanu zdrowia prezesa Jarosława Kaczyńskiego. „Przyczyną pobytu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w szpitalu jest wyłącznie choroba kolana. O tym, jak długo tam będzie decydują lekarze”.

  Ostatni temat, to komisja śledcza ds. VAT. Z notatki wynika, że będzie to „komisja wagi ciężkiej”, a Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało postawić przed komisją ministrów i wiceministrów finansów z rządu PO-PSL. Prace komisji będą okazją, aby „politycy PO mieli okazję, by wyjaśnić obywatelom jak to się działo, że mimo powszechnie dostępnych informacji o rosnącej luce VAT, nie reagowali w tym temacie”.

  Kto jest "delfinem" PiS? Politycy o następcy prezesa Kaczyńskiego


  Źródło: TVN 24  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (169)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dojna Zmiana. Gdzie jest Szydło-Spływaj, chciwa baba?

  Mateuszek-praktykant u prezesa. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ewangelia wg. św. Jarka. Na początku Lech stworzył Polskę. Potem było mu smutno, więc wyjął sobie żebro i tak powstał Jarek.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kilka faktów o prezesie.

  Jarun (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ktoś kiedyś pozwał prezesa Jarosława do sądu. Jarosław pomyślał, że może być zabawnie i poszedł. Nie mylił się. Najbardziej podobał mu się moment, w którym sędzia przyznał się do winy.
  ***...rozwiń całość

  Ktoś kiedyś pozwał prezesa Jarosława do sądu. Jarosław pomyślał, że może być zabawnie i poszedł. Nie mylił się. Najbardziej podobał mu się moment, w którym sędzia przyznał się do winy.
  ***
  Wizerunki na banknotach nie będą przedstawiać śp. Lecha Kaczyńskiego ponieważ prezes Jarosław uznał, że ludzie mieliby problemy z tak dużymi nominałami.
  ***
  Jeśli poznasz myśli Jarosława – to nie masz już powrotu do swojego wcześniejszego stanu emocjonalnego. Po prostu zrezygnujesz z myślenia.
  ***
  Lech i Jarek nie zdobyli Oscara za grę w filmie „O dwóch takich co ukradli księżyc”. Oni nie grali… On naprawdę ukradli księżyc. Po latach Jarek winę zwalił na Tuska.
  ***
  Żaden kompas u pisiora nie pokazuje gdzie jest północ. Wszystkie pokazują na miejsce, w którym akurat jest prezes Jarosław.
  ***
  Nie lubienie śp. Lecha powoduje potępienie i piekło, a nielubienie Jarka-zawał serca albo sraczkę.
  ***
  Tylko śp. Lech potrafił policzyć do nieskończoności
  ***
  Gdyby prezes Jarosław zechciał – to wojen by nie było. Pokoju też by nie było…ani kuchni.

  PS. Lech założył Solidarność i postawił na czele Wałęsę…ale wcześniej zrobił Wojtyłę papieżemzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdyby prezes Jarosław zechciał – to wojen by nie było. Pokoju też by nie było…ani kuchni.

  Lech założył Solidarność i postawił na czele Wałęsę…ale wcześniej zrobił Wojtyłę papieżem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Lech i Jarek nie zdobyli Oscara za grę w filmie „O dwóch takich co ukradli księżyc”. Oni nie grali… On naprawdę ukradli księżyc. Po latach Jarek winę zwalił na Tuska.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tylko śp. Lech potrafił policzyć od- do + nieskończoności

  Wszystko co umie Chuck Noris to dzięki Lechowi. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jeśli poznasz myśli Jarosława – to nie masz już powrotu do swojego wcześniejszego stanu emocjonalnego. Po prostu zrezygnujesz z myślenia.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do Kacper Rogacin

  Przekaz od Ślązaka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Żaden Ślązak o zdrowych zmysłach nie powinien iść do wyborów najbliższych i głosować na jakiekolwiek partie co się wykluły w Wawie po roku 1945 ???
  Dlaczego partyjniactwo dzisiaj z Wawy ręka w...rozwiń całość

  Żaden Ślązak o zdrowych zmysłach nie powinien iść do wyborów najbliższych i głosować na jakiekolwiek partie co się wykluły w Wawie po roku 1945 ???
  Dlaczego partyjniactwo dzisiaj z Wawy ręka w rękę ogłupia ten naradek Polski
  jak to czyniła Szlachta gołota ( szlachta gołota to obraz nędzarzy przed rozbiorami
  która czyhała na naiwniaków którzy dadzą jej poparcie aby diengów do kabzy nazbierać )

  Czyli my się z waszych podatków i tak wyżywimy, ale głopawki nie mogą o tym wiedzieć

  Czyli jak wiara za allacha pójdę i się rozerwię nie koniecznie w dyskotece z panienkami???

  Piękne panienki przyjdą same kiedy im głód zacznie doskwierać ...

  Przekaz medialny róbmy swoje a stado baranów i tak same przyjdzie do nas ...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To dobre Polska pres

  bez marychy wywołać odurzenie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Śląsk AUTONOMICZNY to taki który jeździ bez pilota ze Wawy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  logika przekazu...

  Rycho (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  To w tym PISie są same takie przygłupy, ze trzeba im pisać co mają mówić...? Tego nawet "ciemny lud" już nie kupuje. A wniosek z przekazu dnia: PIS wam da, ale będzie towarzysze PISda...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rycho

  tu ciemny ludek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  już kupiłeś - jak tam jazda na wrotkach

  co za debil nazwał to wrotkami ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wolow

  dolnoslaskie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Byl posel Babiarz i Czarnecki wczoraj minister a frekwencja ? Szkoda gadac...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dolnoslaskie

  to dolnoslaskie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  nie Śląsk frekwencja 12 mionów wypędzonych obywateli w zamian za ziemie odzyskane
  musi zrobić różnice ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  o kim ty mówisz?

  bolek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 7

  Piszesz oczywiście o zakłamanych i głupich złodziejach z POpapranej partyjki...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oddajcie kasę

  Gorszy sort (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  A te głąby w ogóle potrafią samodzielnie myśleć?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ty , napewno NIE

  lolek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 8

  Lemingi nie myślą! One są POpaprane od momentu narodzin...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oddajcie kasę

  Gorszy sort (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  mów za siebie lemingu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  lolek

  bez partjniactwa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  lolek myśli że myśli ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

  KC PIS = KC PZPR


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  . (gość) 27.05.18, 09:14:31

  KC PIS = KC PZPR (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  PSL PO czy SLD i inne nie odstają od wagabunde myślenia pierwotniaka Polaka
  tak doprowadzilście do rozbiorów i wajacie do dzisiaj

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PO to V kolumna

  raffi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 17

  Cieszę się że po raz pierwszy rządzi Polską partia dla ludzi.
  Komuniści tylko tylko udawali że tworzą system dla ludzi a interesowało ich aby idea objęła świat
  PO to partia cwaniaków ( jak PZPR),...rozwiń całość

  Cieszę się że po raz pierwszy rządzi Polską partia dla ludzi.
  Komuniści tylko tylko udawali że tworzą system dla ludzi a interesowało ich aby idea objęła świat
  PO to partia cwaniaków ( jak PZPR), którzy chcieli sprzedać Polskę Niemcom.
  O wadach PIS i PO nie będę pisał.
  PIS ma wiele przewag i będzie rządził wiele kadencji.Gdyby przez przypadek PO wygrało to PiS przejmie metody walki PO i PO będzie miało przesrane że dojdzie do nowych wyborów.
  PO przegapiło moment gdy mogło współpracować.
  Sam zerwali mosty.Teraz ze 20 lat będą w opozycji.
  PO biorąc pieniądze od Niemców czyli będąc na usługach jawi się jako partia zdrajców.
  Tempo wykupu Polski przez Niemców tylko potęguje zagrożenie jakim jest PO.
  Polacy to widzą i widzą też goebbelsowską propagandę w mediach które w 85% przejął obcy kapitał Ktoś chciałby zrewidować wyniki II Wojny Światowej.
  Tylko PiS jest gwarantem zadbania o interesy Polskizwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo