Artur Kern (Unia Hrubieszów) stawał dwukrotnie na podium w biegach sylwestrowych

Artur Kern (Unia Hrubieszów) zademonstrował dobrą formę w biegach sylwestrowych
Artur Kern (Unia Hrubieszów) zademonstrował dobrą formę w biegach sylwestrowych MareK Kitliński
Artur Kern (Unia Hrubieszów) dwukrotnie stawał na podium, podczas dwóch prestiżowych imprez sylwestrowych. W niedzielę, 30 grudnia hrubieszowianin zajął trzecią lokatę w 33. Międzynarodowych Sylwestrowych Biegach Ulicznych w Szydłowe (woj. świętokrzyskie), natomiast w poniedziałek, 31 grudnia triumfował 9. Ogólnopolskim Krakowskim Biegu Sylwestrowym - "Smocza Piątka".

W Szydłowie biegacze rywalizowali na trasie o długości 8 km, a w biegu głównym wystartowało 126. zawodników z Polski, Ukrainy i Białorusi. Kern uzyskał na mecie rezultat 24.24, przegrywając tylko z Radosławem Kłeczkiem ze Sportingu Międzyzdroje (24.01) i Ukraińcem Dmytro Lashynem (24.12).

W rywalizacji pań najlepsze okazały się reprezentantki Ukrainy: Hanna Hosenko (27.22) i Olena Burkowska (27.26), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Białorusinka Swietłana Kudelicz (27.27).

W Krakowie na 5-kilometrowej trasie Artur Kern nie miał zaś sobie równych, pokonując linię mety w czasie 14.47. Drugie miejsce zajął Marcin Ciepłak z Chemika Rybnik (15.15), a trzecie Maciej Broniatowski z Wawelu Kraków (15.33). Krakowski bieg ukończyło 484. osób.