Avia pokonała Wieczystą Kraków. Zespół ze Świdnika dominował (ZDJĘCIA)

W meczu na szczycie piątej kolejki 3. ligi grupy IV Avia Świdnik przed własną publicznością pokonała Wieczystą Kraków 3:1. W konfrontacji dwóch drużyn, które w tym sezonie mają między sobą rozstrzygnąć kwestię awansu, zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, którzy mogli strzelić jeszcze dwie, trzy bramki.

- Media i kibice upatrują w naszych zespołach faworytów do awansu, więc to spotkanie ma dodatkowy smaczek – mówił przed meczem Adrian Paluchowski, napastnik Avii.

Obie drużyny przystąpiły do meczu z jedną porażką na koncie. Goście już w 4. minucie cieszyli się z prowadzenia. Manuel Torres wykorzystał błąd świdnickiej defensywy i z bliska pokonał Tadeusza Grabowskiego.

Zespół z Krakowa nie cieszył się długo z prowadzenia, ponieważ pięć minut później gola wyrównującego zdobył Wojciech Kalinowski. Pomocnik Avii popisał się ładnym strzałem lobując bramkarza Wieczystej.

Gospodarze wciąż nacierali, ale zawodziła skuteczność. Aż do 43. minuty, gdy w polu karnym rywali dobrze odnalazł się Adrian Paluchowski i Avia wyszła na prowadzenie. Jeszcze przed zejściem na przerwę świdniczanie byli bliscy podwyższenia wyniku, ale po uderzeniu Patryka Małeckiego z wysokości pola karnego piłka tylko obiła poprzeczkę.

Po zmianie stron nie zmienił się obraz spotkania. Gospodarze wciąż przeważali i szukali kolejnego gola. Udało się to po raz drugi Kalinowskiemu, a chwilę później przed dobrą okazją stanął ponownie Paluchowski. Napastnik Avii miał przed sobą golkipera Wieczystej, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Gospodarze do końca przeważali. Gdyby w tym dniu ich dyspozycja strzelecka była trochę lepsza, to bramkarz zespołu z Krakowa częściej wyciągałby piłkę z własnej siatki. Avia zdobyła komplet punktów i potwierdziła wysokie aspiracje. - Trochę zdrowia nas ten mecz kosztował, ale po chłopakach było widać wolę walki. Rezerwowi dali dobre zmiany i każdy dał maksa – podsumował Wojciech Szacoń, drugi trener Avii.

Avia Świdnik – Wieczysta Kraków 3:1 (2:1)

Bramki: Kalinowski 9, 63, Paluchowski 43 – Jankowski 4

Avia: Grabowski – Myszka, Kursa, Mykytyn, Rozmus (68 Dobrzyński), Popiołek, Uliczny, Zagórski (68 Rak), Kalinowski (76 Akhmedov), Małecki (76 Białek), Paluchowski. Trener: Łukasz Mierzejewski

Wieczysta: Sapielak – Skrobański, Favorov, Pietrzak (46 Klimczak), Asmelash (46 Kiedrowicz), Łysiak, Bargiel, Danielak (46 Bąk), Torres (69 Fidziukiewicz), Gamrot (58 Zivec), Jankowski. Trener: Wojciech Łobodziński